سامسونگ چند روز پیش رویداد مورد انتظار آنپکد خود را برگزار کرد و در خلال آن از چندین محصول جدید پرده برداشت. اما ستاره مهم این رویداد محصول، گوشی جدید و پرچمدار Galaxy Note 20 در دو مدل مختلف Galaxy Note 20 و Galaxy Note 20 Ultra بود. در همین حال روز گذشته اولین به روزرسانی نرم افزاری برای این دو گوشی سامسونگ توسط سازنده آن‌ها منتشر شد. همچنین باید به این نکته مهم اشاره کنیم که این دو گوشی هنوز عرضه نشده‌اند. البته روند پیش فروش در برخی بازارها آغاز شده است.

اولین به روزرسانی نرم افزاری برای گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 حدودا ۵۰۰ مگابایت حجم دارد. لاگ تغییرات آن به جزئیات دقیق در این نسخه اشاره نکرده است اما می‌دانیم که شامل بسته امنیتی ماه آوریل هم می‌شود. انتظار می‌رود که این به روزرسانی تازه بهبودهای عملکرد با خود به همراه داشته باشد و باگ‌های موجود را هم از بین ببرد.

شاید حتی برخی ویژگی‌هایی که انتظار می‌رفت در گوشی‌های سامسونگ Galaxy Note 20 و Note 20 Ultra موجود باشند هم با این نرم افزار اضافه شوند. سامسونگ با گوشی منعطف Galaxy Z Flip خود هم اقدام مشابهی کرده بود. این گوشی هوشمند هم قرار بود که با امکان Single Take Camera عرضه شود اما در ابتدای ورود به بازار فاقد آن بود. سامسونگ به همین خاطر به محض عرضه این گوشی هوشمند قابلیت مذکور را در قالب به روزرسانی نرم افزاری برای آن در دسترس کاربران قرار داد.

سامسونگ-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

کاربران Galaxy Note 20 به محض خرید و راه اندازی گوشی با نوتیفیکیشن به روزرسانی نرم افزاری مهم مواجه می‌شوند. همان طور که اشاره کردیم، فعلا روند پیش فروش این گوشی سامسونگ آغاز شده و تا آغاز عرضه رسمی آن چند هفته دیگر باقی مانده است. همچنین ممکن است که تا آن زمان به روزرسانی‌های نرم افزاری بیشتری برای گوشی جدید سامسونگ منتشر شود.

تضمین انتشار سه نسل به روزرسانی اندرویدی

حالا که درباره به روزرسانی نرم افزار صحبت می‌کنیم، باید به این نکته هم اشاره کنیم که سامسونگ در مراسم رونمایی از گوشی جدید خود تضمین کرد که Galaxy Note 20 تا سه نسل اندروید آینده را دریافت خواهد کرد. درواقع این غول تکنولوژی اعلام کرد که همه پرچمدارانش از Galaxy S10 به بعد قادر به دریافت و نصب این سه نسل اندروید آینده خواهند بود.