کمپانی‌های سازنده چینی معمولا نسخه‌های سفارشی سازی شده از نرم افزار اندروید را با تأخیر برای گوشی‌های هوشمند خود منتشر می‌کنند. از طرفی به نظر می‌رسد که حالا شرایط در حال تغییر است زیرا برخی از این کمپانی‌ها نظیر شیائومی و Realme بیش از پیش به نرم افزار اولویت می‌دهند. همچنین حالا وان پلاس پیشتاز شده است و قصد دارد در اقدامی بی نظیر از سایر رقیبان خود در این زمینه پیشی بگیرد. این کمپانی سازنده چینی نسخه پایدار نرم افزار سیستم عامل اندروید ۱۰ را روز گذشته منتشر کرد. در حالی که باور این موضوع هنوز برای کاربران دشوار به نظر می‌رسد، این کمپانی چینی اندروید ۱۰ را با نسخه جدید از رابط کاربری Oxygen OS 10.0 برای دو پرچمدار OnePlus ۷ و OnePlus ۷ Pro منتشر کرد. این به روزرسانی حجم زیادی معادل ۲ گیگابایت دارد و با بسته امنیتی ماه سپتامبر هم همراه شده است.

به روزرسانی نرم افزاری مذکور برای گوشی‌های پرچمدار وان پلاس در مرحله‌های متعدد منتشر می‌شود و ممکن است با توجه به منطقه محل سکونت‌تان مجبور شوید برای دریافتش چند هفته‌ای منتظر بمانید.

مختصری از تغییرات اعمال شده در این نسخه نرم افزاری:

سیستم
نرم افزاری سیستم عامل ارتقا یافته به اندروید ۱۰
رابط کاربری با طراحی جدید
امکانات بهبود یافته در دستورات و اجازه‌ای موقعیت مکانی به منظور حفاظت بیشتر از حریم خصوص کاربران
قابلیت جدید سفارشی سازی در منوی تنظیمات که کاربر را قادر می‌سازد شکل آیکون در منوی تنظیمات سریع را انتخاب کند

ژست‌های صفحه

اضافه شدن امکان کشیدن دست از راست به چپ یا از چپ به راست برای اجرای عملگر بازگشت
اضافه شدن نوار راهبری در حاشیه پایین نمایشگر برای فعالسازی امکان به چپ یا راست کشیدن و دسترسی به اپلیکشن‌های اخیر

بازی

قابلیت جدید Game Space حالا برای سهولت دسترسی می‌تواند همه بازی‌های را یکجا گردهم آورد و همچنین تجربه گیمینگ را هم بهبود ببخشد

نمایشگر هوشمند

اطلاعات هوشمند مبتنی بر مواقع زمانی، موقعیت مکانی و رویدادهای مشخص برای Ambient Display (منوی تنظیمات – پنل نمایش- Ambient Display – Smart Display)

پیام رسانی

حالا امکان مسدودسازی پیام‌های اسپم با استفاده از کلیدواژه‌های تعریف شده برای سیستم مهیا شده است (Messages – Spam – Settings – Blocking Settings)