نسخه نهایی سیستم عامل اندروید ۱۱ به زودی منتشر می‌شود. درواقع بر اساس شایعه‌های اخیر، ممکن است که این نسخه جدید از نرم افزار سیستم عامل گوگل در رویدادی به همراه گوشی پرچمدار تازه سازنده تحت عنوان Pixel 5 معرفی شود. این گوشی قرار است در خلال رویدادی در ماه اکتبر رونمایی شود. گوگل به منظور تکمیل نهایی و بی نقص فرم ویر این نرم افزار روز گذشته نسخه نهایی بتا را از نرم افزار اندروید ۱۱ خود منتشر کرد. این نسخه نهایی به این منظور منتشر شده است تا همه مشکلات نرم افزار اندروید ۱۱ را شناسایی کند و سازنده هم تا زمان انتشار نسخه نهایی همه این موارد را از میان بردارد.

با توجه به ادعای بسیاری از کاربران آزمونگر این نرم افزار سیستم عامل، اندروید ۱۱ در همان نسخه بتای دوم هم به سطح مرغوبی از پایداری فرم ویر رسیده بود. بدین ترتیب بسیاری از تغییرات در این نسخه جدید، از بین بردن باگ‌ها و بهبودهای عمومی است. سخنگوی گوگل در ادامه انتشار نسخه سوم بتا گفته است: «این نسخه بتا بر کمک به توسعه دهندگان به منظور اقدامات نهایی روی اپلیکیشن‌هایشان متمرکز شده است. این اپلیکیشن‌ها شامل API 3 SDK و ابزارهای Android Studio می‌شود».

اندروید-گوگل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

از آنجا که روند آزمایش بتای اندروید ۱۱ از مدت‌ها پیش آغاز شده بود، مورد جدید و چشمگیری در نسخه سوم آن دیده نمی‌شود. درواقع گوگل قصد دارد با انتشار این نسخه نهایی بتا اطمینان حاصل کند که توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها برای انتشار اندروید ۱۱ نهایی آماده هستند.

پیش از این اندروید ۱۰ با اسم رمز Quince Tart توسعه یافته بود و حالا گفته می‌شود که اسم رمز اندروید ۱۱ در گوگل Red Velvet Cake است.