گوگل امکان فعالسازی قابلیت Dark Mode یا همان وضعیت تاریک را در همه بخش‌های سیستم رابط کاربری برای اولین بار در اندروید ۱۰ معرفی کرد. در حالی که نمای Dark Mode در اندروید ۱۰ کاملا چشم نواز به نظر می‌رسد، به محض آنکه در تنظیمات سیستم را به Dark Mode تغییر دهید، اپلیکیشن‌ها و خدماتی مانند گوگل پلی هم به همین ترتیب در تنظیمات به وضعیت تاریک تغییر پیدا می‌کنند. از طرفی هم این موضوع باعث آزردن برخی از کاربرانی شده است که تمایل دارند در برخی اپلیکیشن‌ها مانند گوگل پلی با رابط کاربری روشن کار کنند. روز گذشته به روزرسانی نرم افزاری جدیدی برای همین مشکل منتشر شد تا سوییچ وضعیت تاریک را به بازار اپلیکیشنی گوگل اضافه کند.

گوگل حالا به طور جداگانه وضعیت تاریک را به اپلیکیشن گوگل پلی خود اضافه کرده است. بدین ترتیب دیگر هیچ اجباری برای کاملا روشن یا تاریک نگه داشتن کل سیستم نرم افزاری وجود ندارد. این تغییر قطعا خوب است و مزیت بیشتری را به رابط کاربری اندروید اضافه می‌کند.

همچنین شایان ذکر است که این امکان جدید هنوز به طور گسترده در اختیار همه کاربران قرار نگرفته و پیش از هر چیز شما باید اندروید ۱۰ را روی دستگاه خود داشته باشید. همچنین به نظر می‌رسد که هنوز همه دستگاه‌های مجهز به اندروید ۱۰ نتوانسته‌اند این به روزرسانی جدید را دریافت کنند. البته این رفتار کاملا طبیعی است؛ زیرا گوگل همواره ابتد به روزرسانی‌های سمت سرور را برای پلی استور خود منتشر می‌کند. انتظار می‌رود که در روزهای آینده شاهد دسترسی دستگاه‌های بیشتری به این امکان باشیم.