تلگرام اخیرا اعلام کرد که رکورد ۴۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه را در سطح جهانی شکسته است. این کمپانی همچنین به برخی امکانات و قابلیت‌های جدیدی اشاره کرده که قرار است به زودی به تلگرام افزوده شود. در این میان باید به امکان جالب توجه Secure Group Video Calling به معنی قابلیت برقراری تماس ویدیویی گروهی و ایمن اشاره کنیم.

بیانیه مطبوعاتی تلگرام نشان می‌دهد که این کمپانی در نظر دارد به زودی امکان Secured Group Video Call را به اجرا درآورد. سایر اپلیکیشن‌های رقیب اصلی تلگرام ازجمله واتسپ و Dou از گوگل در حال حاضر این قابلیت محبوب را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند.

تلگرام در بیانیه خود گفته است که وضعیت قرنطینه فعلی به خاطر شیوع ویروس کرونا Covid-19 باعث شده مردم بیش از پیش در منزل خود بمانند و در همین شرایط از منزل دورکاری کنند. به همین خاطر هم کاربران به امکانات ارتباطی با امنیت بالا نیاز دارند. تلگرام گفته که امکان تماس ویدیویی در سایر اپلیکیشن‌ها امنیت بالایی ندارد و تقریبا ساده خوانده می‌شود و در توسعه آن‌ها بیشتر پایداری و امکان استفاده مورد نظر بوده است. تلگرام اشاره کرده است که در نظر دارد با عرضه امکان برقراری تماس ویدیویی در اپلیکیشن خود، پلتفرمی کاملا ایمن را از این نظر برای کاربرانش فراهم آورد.

تلگرام همچنین از کاربران خودش برای انتخاب این جامعه هوشمند پیام رسانی تشکر کرد و گفت سایر رقیبان در این زمینه متوسط هستند. تلگرام می‌گوید با توجه به ثبت نام روزانه ۱٫۵ میلیون کاربر جدید، بیشترین میزان دانلود اپلیکیشن را در بیش از ۲۰ کشور مختلف جهان به خود اختصاص داده است.

در بیانیه تلگرام همچنین به برخی امکانات جدید دیگر مانند وضعیت Quiz بهبودیافته، دایرکتوری جدید استیکر با بیش از تعداد ۲۰۰۰۰ استیکر، منوی الحاقی جدید روی نرم افزار اندروید با انیمیشن و رابط کاربری شکیل، بهبودهایی در mac OS با امکان به اشتراک گذاری بهتر فایل‌های مالتی مدیا از صفحه‌های پروفایل اشاره شده است.