کمپانی سامسونگ پیش از این اشاره کرده بود که قصد دارد یکی از قابلیت‌های سری گلکسی نوت خود را به سایر پرچمداران دیگر خود هم اضافه کند. انتظار می‌رود که گوشی پرچمدار و منعطف Galaxy Z Fold 3 یکی از همین گوشی‌های مورد نظر باشد و از قلم استایلوس هم پشتیبانی کند.

گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 3 احتمالا اولین گوشی منعطف کمپانی سازنده دارای نمایشگر منعطف و قلم استایلوس خواهد بود.

یک طراح معروف به نام جرمین اسمیت که صاحب کانال یوتیوبی معروف Concept Creator است، یک مدل سه بعدی منتسب به این گوشی جدید را با کیفیت بالا طراحی و منتشر کرده و خبرگزاری LetsGoDigital هم آن را گزارش کرده است.

به گزارش خبرگزاری LetsGoDigital، گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 3 برعکس Galaxy S21 دارای محفظه اختصاصی قلم استیلوس درون بدنه خواهد بود. انتظار می‌رود که گوشی جدید Galaxy S21 هم از قلم استایلوس پشتیبانی کند اما ظاهرا کاربران باید این اکسسوری را به صورت جداگانه تهیه و خریداری کنند. همچنین درگاه و محفظه بخصوصی برای این اکسسوری در گوشی سامسونگ Galaxy S21 در نظر گرفته نشده است.

انتظار می‌رود که گوشی جدید Galaxy Z Fold 3 در مقایسه با نسل قبلی با تغییرات چشمگیر در دوربین همراه باشد. همچنین وضوح تصویر در نمایشگر آن ممکن است به فول اچ دی ارتقا پیدا کند و نسل تازه‌ای از روکش شیشه‌ای محافظ بسیار نازک UTG کمپامی سامسونگ روی سطح آن را بپوشاند. این گوشی جدید همچنین از پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ یا اگزینوس ۲۱۰۰ قدرت می‌گیرد  و رابط کاربری آن One UI 3.1 مبتنی بر اندروید ۱۱ است.

همچنین انتظار می‌رود گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 3 آخرین پرچمدار سامسونگ در سال ۲۰۲۱ باشد و تا پیش از اکتبر هم رونمایی نشود.