تا چند روز دیگر اولین گوشی هوشمند مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر رسما رونمایی می‌شود. البته می‌دانیم که کمپانی چینی شیائومی هم چنین دستگاه هوشمندی را در دست توسعه دارد اما این گوشی احتمالا تا پیش از سال ۲۰۲۱ رونمایی نمی‌شود. بدین ترتیب کمپانی ZTE فرصت تقریبا محدودی دارد تا بتواند در این زمینه بازار موبایل را به چنگ خود درآورد و همچنین بدین ترتیب تصویر برند خود را بهبود ببخشد. روز گذشته گوشی جدید این سازنده به نام ZTE Axon 20 5G برای اولین بار در تصاویر جاسوسی دیده شد.

تصویر افشا شده از گوشی جدید ZTE Axon 20 5G

همان طور که در تصویر هم شاهد هستیم، دوربین سلفی زیر نمایشگر گوشی جدید ZTE Axon 20 5G پنهان شده است. بدین ترتیب با اولین گوشی هوشمندیی روبرو هستیم که تمام صفحه است. هیچ ناچ قطره‌ای و حفره‌ای و کشیده از هر نوع دیگری در این تصویر دیده نمی‌شود.

گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

با توجه به معرفی رسمی سازنده، دوربین سلفی ZTE زیر نمایشگر تکنولوژی بی همتایی از تنظیم پیکسلی کاملا طبیعی به وجود آورده است. وقتی لازم است که این گوشی محتوا را به نمایش درآورد یا عکس ثبت کند، چیپست مستقل دستورالعمل را به مدار درایور انتقال می‌دهد. پس از آن مدار درایور هم دستورالعمل‌ها را به پیکسل‌ها منتقل می‌کند. بدین ترتیب بخشی از نمایشگر که دوربین زیر آن قرار گرفته، تصویر ثبت نمی‌کند و در هنگام ثبت تصویر هم به شکل شفاف ظاهر می‌شود.

گوشی جدید ZTE Axon 20 5G از نظر مشخصات فنی اصلی از نمایشگر اولد ۶٫۹۲ اینچی تمام صفحه برخوردار است و از پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۷۶۵G هم قدرت می‌گیرد. بیشینه حافظه رم در این گوشی هوشمند ۱۲ گیگابایت شایعه شده است. دوربین سلفی این دستگاه ۳۲ مگا پیکسلی در نظر گرفته شده و لنز استاندارد در ماژول اصلی آن هم ۶۴ مگا پیکسلی است. ظرفیت باتری این گوشی جدید ۴۱۲۰ میلی آمپر ساعت است.

گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

نی فی، مدیر ارشد کمپانی ZTE، پیش از این گوشی جدید این سازنده ZTE Axon 20 5G را تبلیغ کرده بود. او گفته که برای دستیابی به تکنولوژی شفاف‌تر از شفاف که پیش از این معرفی شده بود، باید به خاطر داشته باشید که صفحه نمایش ۷ لایه حالا به بخش دوربین زیر نمایشگر و بخش معمولی نمایشگر تقسیم شده است.

این گوشی جدید قرار است ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور) رسما عرضه شود.