خانواده گوشی‌های Find X برای برند چینی اوپو اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا همه تکنولوژی‌ها و قابلیت‌های برتر خودش را ابتدا در همین گوشی‌های جدید ارائه می‌کند. در حال حاضر گوشی هوشمند Oppo Find X2 در بازار موجود است و البته پس از تاخیری طولانی عرضه شد. اگر خاطرتان باشد، اوایل ماه مارس بود که اوپو گوشی مذکور را عرضه کرد. حالا به نظر می‌رسد که اوپو قصد ندارد فاصله زمانی میان معرفی و عرضه این دو نسل را طولانی‌تر کند. از مدتی پیش شاهد انتشار شایعه‌هایی درباره گوشی جدید Oppo Find X3 هستیم. اخیرا هم تصاویری زندری منتسب به گوشی جدید Find X3 Pro در فضای وب منتشر شد. طراحی کلی محصول در مقایسه با نسل قبلی تفاوت چشمگیری دارد. این بار نه تنها اوپو خمیدگی در کناره‌های بدنه و نمایشگر را چشمگیرتر طراحی کرده بلکه دوربین سلفی آن را هم به شکلی پنهان توسعه داده است.

در این تصاویر رندری به خوبی می‌توان مشاهده کرد که گوشی جدید Find X3 Pro اوپو با نمایشگر آبشاری و خمیدگی مشهود و چشمگیری توسعه یافته است. این خمیدگی به دو طرف سمت راست و چپ دستگاه کشیده می‌شود و در همین حال هم خبری از تعبیه دکمه‌های فیزیکی پاور و تنظیم صدا در بدنه نیست. همچنین باید اشاره کنیم که از دوربین سلفی در نمایشگر این گوشی جدید خبری نیست. به همین خاطر ممکن است اوپو آن را به لنز سلفی زیر نمایشگر مجهز کرده باشد. البته باید تاکید کنیم که این تصاویر تنها رندر هستند، هرچند می‌توان همچنان آن‌ها را سیگنال‌هایی مبنی بر افشای طراحی گوشی نهایی و آینده اوپو هم برداشت کرد. به طور کلی بدنه بسیار باریک طراحی شده است و فریم بسیار ظریفی در لبه بالا و پایین دستگاه دیده می‌شود.

اوپو-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

سه دوربین مجزا در پنل پشتی این گوشی جدید دیده می‌شود اما باید همچنین بگوییم که با دوربین موجود در گوشی هوشمند Find X2 یکسان است. به طور کلی سری Find X2 و مخصوصا Find X2 Pro توانست با لنزهای سفارشی سازی شده و نرم افزار بهینه سازی شده خود نتیجه خوبی در تصویربرداری کسب کند. در همین جهت هم گوشی جدید Oppo Find X3 ارزش انتظار دارد.

همان طور که در ابتدای مطلب هم گفتیم، خانواده گوشی‌های Oppo Find X شامل برترین قابلیت‌ها و نوآوری‌ها می‌شود. در همین راستا هم می‌توانیم توجه کنیم که در حال حاضر سایر سازندگان روی کدام موارد و نوآوری‌ها متمرکز شده‌اند و انتظار داشته باشیم که اوپو هم آن‌ها را در توسعه گوشی جدید Find X3 و Find X3 Pro خودش به کار بگیرد.