هر روز شاهد انتشار خبرهای بیشتری درباره گوشی جدید شیائومی هستیم. بر اساس گزارش‌ها، کمپانی شیائومی قصد دارد در ماه اوت رسما از گوشی جدید خود به نام Mi MIX 4 پرده بردارد. این گوشی ظاهرا اولین گوشی هوشمند شیائومی است که با تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر عرضه می‌شود. شیائومی به لطف این تکنولوژی قادر خواهد بود به طراحی نمایشگر کاملا بدون حاشیه دست پیدا کند. همچنین با توجه به این موضوع که گوشی شیائومی Mi MIX 4 یک پرچمدار مجهز به تکنولوژی‌های نوین است، انتظار نداریم که ارزان قیمت باشد. درواقع این گوشی هوشمند ممکن است که گران قیمت‌ترین گوشی شیائومی هم شناخته شود.

با توجه به خبری که تازه افشا شده، ممکن است قیمت پایه برای گوشی جدید شیائومی از ۹۲۸ دلار تعیین شود. این قیمت بالاتر از قیمت عرضه گوشی شیائومی Mi 11 Ultra است که در حال حاضر همچنین گران قیمت‌ترین گوشی هوشمند این سازنده هم به شمار می‌رود. پس از عرضه گوشی سطح بالای Mi 11 Ultra، حالا کمپانی شیائومی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده است تا گوشی پرچمدار و گران قیمت روانه بازار کند.

گزارش‌های قبلی درباره گوشی جدید Mi MIX 4

تصویر رندری که منتسب به گوشی Mi MIX 4 منتشر شده است نشان می‌دهد که این گوشی جدید همچنان فرم مستطیلی بدنه خود را حفظ می‌کند اما با به روزرسانی طراحی و قطعات داخلی همراه است. این گوشی گوشه‌های خمیده دارد و حاشیه‌های اطراف نمایشگر آن هم بسیار باریک است.

شیائومی-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
شیائومی-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

بر اساس اطلاعاتی که از زنجیره تامین افشا شده، پنل نمایش مخصوص گوشی جدید Mi MIX 4 از Huaxing Optoelectronics تهیه شده است. این پنل نمایش تنها از وضوح تصویر ۱۰۸۰p پشتیبانی می‌کند. اگر شیائومی بخواهد خروجی دوربین این گوشی جدید فوق العاده باشد، بدین ترتیب جزئیات نمایشگر باید کاهش پیدا کند. از طرف دیگر تکنولوژی فعلی شیائومی برای دوربین زیر نمایشگر کیفیت خوبی دارد. چینش پیکسلی خودکار آن به طرز شگفت آوری توانسته است محیط دوربین و نمایشگر را به تعادل برساند. علاوه بر این، بهبود الگوریتم در دوربین کمک کرده است تا شیائومی بتواند دوربینی نوین را با همان کارکرد دوربین‌های رایج در گوشی جدید خود به کار گیرد.

از نظر کانفیگ داخلی برای گوشی جدید Mi MIX 4 باید علاوه بر تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ به باتری بزرگ با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت هم اشاره کنیم. توان شارژ پرسرعت در حالت سیمی و بی سیم آن به ترتیب ۱۲۰ و ۷۰ وات گزارش شده است.