کمپانی کوالکام قصد دارد در اولین روز از ماه دسامبر تراشه موبایلی پرچمدار تازه خود را به نام اسنپدراگون ۸۷۵ معرفی کند. به نظر می‌رسد که کمپانی شیائومی اولین سازنده‌ای خواهد بود که گوشی مجهز به تراشه مذکور را معرفی می‌کند. در همین راستا روز گذشته یک وبلاگ نویس چینی مدعی شد که گوشی پرچمدار و جدید شیائومی با تراشه مذکور همچنین با دوربین فوق عریض بهبودیافته عرضه خواهد شد. گفته می‌شود که این لنز فوق عریض باکیفیت ۴۸ مگا پیکسلی و اندازه هر پیکسل آن ۰٫۸ میکرون است.

با توجه به سابقه قبلی شیائومی، این سازنده معمولا تراشه نسل جدید اسنپدراگون را ابتدا در یک پرچمدار از خانواده Mi خود تعبیه و معرفی می‌کند. این بار انتظار می‌رود که جدیدترین پرچمدار شیائومی با اسنپدراگون ۸۷۵، Mi 11 یا Mi 20 نام‌گذاری شود. نسل قبلی این گوشی هوشمند Mi 10 نام داشت و دوربین ۱۳۶ مگا پیکسلی داشت و به همین خاطر است که تعبیه لنز ۴۸ مگا پیکسلی فوق عریض در ماژول اصلی این گوشی جدید پبشرفتی چشمگیر در نظر گرفته می‌شود.

علاوه بر این، انتظار چشمگیر دیگر ما از گوشی شیائومی Mi 11 استفاده از تراشه پرچمدار کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ است. این اولین بار است که کمپانی شیائومی گوشی هوشمندی را با تراشه ۵ نانومتری توسعه می‌دهد.

تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵

بر اساس اطلاعات افشا شده قبلی، تراشه موبایلی کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ از ساختار دسته‌ای ۴+۳+۱ بهره می‌گیرد. این تراشه برای اولین بار از هسته Cortex X1 استفاده می‌کند و همچنین با هسته‌های بزرگ Cortex A78 و هسته‌های Cortex A55 که در مصرف انرژی بهینه عمل می‌کنند، توسعه یافته است.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

گوشی جدید Mi 11 چه زمانی معرفی می‌شود؟

شیائومی معمولا پرچمداران Mi خود را فوریه هرسال معرفی می‌کند. از طرفی اگر گوشی سامسونگ Galaxy S21 در ژانویه سال آینده عرضه شود، کمپانی شیائومی هم ممکن است در ژانویه از گوشی جدید Mi 11 خود پرده بردارد.

علاوه بر موارد مذکور، گوشی شیائومی Mi 11 روز گذشته در پایگاه بنچمارک GeekBench 5 هم دیده شد. بر اساس اطلاعات این بنچمارک، گوشی جدیدی از شیائومی با شناسه M2012K11C با پردازنده قدرتمند ۸ هسته‌ای در دست توسعه قرار دارد. امتیاز این گوشی قدرتمند در آزمون‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به ترتیب ۱۱۰۵ و ۳۵۱۲ بوده است. نرم افزار پیش فرض آن هم ظاهرا اندروید ۱۱ است.