بر اساس گزارش‌ها، کمپانی اپل امسال هم در ماه سپتامبر از سری گوشی جدید آیفون ۱۳ خود رونمایی می‌کند. این خانواده هم مانند سال گذشته شامل چهار مدل گوشی جدید می‌شود که احتمالا آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس نام گذاری می‌شوند. همچنین گفته می‌شود که تفاوت چشمگیری در این سری اعمال نمی‌شود و از نظر ظاهری تفاوت چشمگیری با خانواده آیفون ۱۲ ندارد. چند روز پیش تصاویری از پنل جلوی متعلق به گوشی جدید آیفون ۱۳ مینی منتشر شد که از کوچک شدن ناچ آن خبر می‌داد و حالا هم تصویر زنده‌ منتسب به پنل پشتی آن افشا شده است.

این اولین بار است که تصویری زنده منتسب به گوشی جدید آیفون ۱۳ مینی منتشر می‌شود. البته این نکته هم حائر اهمیت است که احتمالا با نسخه پروتوتایپ مواجه هستیم. ممکن است نسخه نهایی که وارد بازار می‌شود، به طور کامل با این نسخه پروتوتایپ یکسان نباشد اما همچنان دستگاه پیش رو می‌تواند نمای خوبی از این گوشی اپل به نمایش بگذارد.

اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

ماژول دوربین اصلی در گوشی جدید اپل آیفون ۱۳ مینی همچنان مربع طراحی شده است اما تنها دو لنز دارد. این لنزها عمودی طراحی نشده‌اند بلکه در دو گوشه مربع به شکل قطری قرار گرفته‌اند و علاوه بر این انداره آن‌ها در مقایسه با نسل‌های قبلی بزرگ‌تر شده است. همچنین به نظر می‌رسد که ضخامت بدنه در گوشی جدید آیفون ۱۳ مینی بیشتر از آیفون ۱۲ مینی باشد.

مشخصا کانفیگ کلی چهار مدل این خانواده متفاوت است. دو مدل گوشی آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس به نمایشگر سامسونگ LTPO OLED با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی مجهز می‌شوند که به طور خودکار با توجه به محتوای نمایش تغییر می‌کند و به صرفه جویی در مصرف انرژی باتری کمک می‌کند. این اولین بار است که اپل در گوشی‌های خود از نرخ تازه سازی بیش از ۶۰ هرتز استفاده می‌کند اما آیفون ۱۳ مینی احتمالا فاقد این امکان خواهد بود.

برخی گزارش‌های مرتبط ادعا می‌کنند که هر چهار مدل گوشی جدید آیفون ۱۳ از Face ID و Touch ID پشتیبانی می‌کنند و از تراشه جدید سازنده به نام A15 Bionic هم قدرت می‌گیرند. مهم‌ترین تغییرات در دوربین و نمایشگر این نسل جدید اعمال می‌شود. انتظار می‌رود که سطح بالاترین آیفون امسال ۲۳۱۰ دلار قیمت گذاری شود و گران‌قیمت‌ترین گوشی آیفون در تمام دوران تولید گوشی‌های برند اپل باشد.