وان پلاس از امسال استراتژی محصول خود را دستخوش تغییر کرد. این سازنده از امسال قیمت عرضه را با رونمایی از گوشی جدید OnePlus 8 افزایش داد. همچنین حالا نوبت به رونمایی از گوشی جدید OnePlus 8T رسیده است و در ادامه می‌خواهیم به توضیح مشخصات فنی این گوشی هوشمند بپردازیم.

نمایشگر

مشخصات فنی OnePlus 8T با اسم رمز Kebab در خبرگزاری Android Central منتشر شده است. این گوشی جدید نمایشگر ۶٫۵۵ اینچی امولد با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی دارد و بجز نرخ تازه سازی آن مشخصه جدیدی وجود ندارد.

دوربین؛ از لنز تله فوتو خبری نیست!

ظاهرا این گوشی جدید به ماژول دوربین چهارگانه مجهز می‌شود و لنز استاندارد ۴۸ مگا پیکسلی به همراه لنزهای کمکی ۱۶ مگا پیکسلی فوق عریض، ۵ مگا پیکسلی ماکرو و ۲ مگا پیکسلی پرتره دارد. همان طور که در گزارش هم اشاره شده، خبری از لنز تله فوتو در این دوربین نیست؛ در حالی که مدیر عامل وان پلاس وعده داده بود کیفیت دوربین افزایش پیدا می‌کند. انتظار می‌رفت لنز استاندارد این دوربین ۶۴ یا ۱۰۸ مگا پیکسلی در نظر گرفته شود.

وان پلاس-گوشی- گوشی جدید-خرید گوشی-قیمت گوشی-مجتمع تجاری علاالدین-علاالدین-پاساژ علاالدین

طراحی ظاهری بدون تغییر

طبق گزارش اخیر، گوشی جدید OnePlus 8T از نظر ظاهری شبیه به نسل قبلی خود به نظر می‌رسد. اگر وان پلاس قیمت عرضه را افزایش داده باشد، انتظار می‌رود که در گوشی‌های جدید خود طراحی را هم دستخوش تغییر کند.

عملکرد؛ بهبودیافته

طبق روال همیشه، هر گوشی جدید وان پلاس با تازه ترین پردازنده موبایلی پرچمدار عرضه می‌شود. در گوشی جدید OnePlus 8T هم اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس به همراه ۸ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی به کار گرفته می‌شود. علاوه بر این گوشی جدید ۸T از اندروید ۱۱ بهره می‌برد.

وان پلاس-گوشی- گوشی جدید-خرید گوشی-قیمت گوشی-مجتمع تجاری علاالدین-علاالدین-پاساژ علاالدین

آیا واقعا به پسوند T نیاز است؟

با توجه به مشخصات فاش شده اخیر، در این گوشی جدید پردازنده از اسنپدراگون ۸۶۵ به ۸۶۵ پلاس تغییر یافته و دوربین آن تنها اندکی به روزرسانی شده است. علاوه بر این باید به توان شارژ سریع در OnePlus 8T اشاره کنیم که به ۶۵ وات ارتقا یافته است. اما این همه تغییرات اعمال شده در جدیدترین پرچمدار وان پلاس است و اگر گزارش اخیر صحت داشته باشد، می‌توانیم مدعی شویم که کمپانی وان پلاس بهتر است در سال تنها یک خانواده پرچمدار معرفی کند.