سامسونگ می‌خواهد ۱۱ اوت (۲۰ مرداد) ساعت هوشمند جدید خود معرفی کند و بزرگ‌ترین تغییر در این نسل هم تغییر رابط کاربری از Tizen به Wear OS مجهز به One UI خواهد بود. همچنین تغییراتی در بخش نام گذاری روی داده است. ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ ۴ کلاسیک با حاشیه فلزی معرفی می‌شود و نسخه گلکسی واچ ۴ استاندارد نسخه اسپرت‌تری خواهد بود.

این ساعت‌های هوشمند بارها در گزارش‌های مختلف افشا شده‌اند و حالا خبرگزاری WinFuture همه این موارد مهم را جمع آوری کرده است. ساعت هوشمند جدید گلکسی واچ ۴ کلاسیک در دو نسخه به اندازه‌های ۴۲ و ۴۶ میلی متر ساخته شده است و مدل استاندارد هم دو نسخه ۴۰ و ۴۴ میلی متری دارد. البته اندازه نمایشگر در نسخه‌های کوچک آن‌ها ۱٫۱۹ اینچ است و نسخه‌های بزرگ‌تر به نمایشگر ۱٫۳۶ اینچی مجهز می‌شوند. این دو مدل از نظر جنس به کار گرفته شده هم متفاوت هستند. مدل واچ ۴ کلاسیک سطح بالا بدنه از جنس استیل ضدزنگ دارد و نسخه استاندارد آن از آلومینیوم ساخته شده است.

البته هر دو مدل ساعت هوشمند سامسونگ گلکسی واچ ۴ به نمایشگر امولد ۴۵۰ در ۴۵۰ مجهز شده‌اند و در مقابل نفوذ آب هم مقاوم هستند. اندازه ظرفیت باتری در نسخه کلاسیک و استاندارد به ترتیب ۳۶۱ و ۲۴۷ میلی امپر ساعت است و انتظار می‌رود ۷ روز دوام بیاورد.

ساعت هوشمند سامسونگ از تراشه اگزینوس W920 قدرت می‌گیرد و ۱٫۵ گیگابایت رم به همراه ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی دارد.