تقریبا همه سازندگان گوشی‌های هوشمند اقدام به ساخت و تولید محصولات هوشمند مختلف دیگر هم کرده‌اند. برای مثال باید به تلویزیون، هدفون TWS و همچنین ساعت‌های هوشمند اشاره کنیم. البته کمپانی چینی Vivo از این نظر چند گام عقب مانده است. هرچند که این سازنده تصمیم گرفته است عقب ماندن خود را در این بخش محبوب بازار جبران کند. پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود که ادعا می‌کردند ساعت هوشمند Vivo Watch وجود خارجی دارد و در حال حاضر در دست توسعه است. روز گذشته یکی از وبلاگ نویسان معروف Weibo تصویری زنده منتسب به این ساعت هوشمند جدید منتشر کرد. او همچنین مشخصات کلیدی این ساعت هوشمند ویوو را افشا کرد.

ویژگی‌های ساعت هوشمند جدید Vivo Watch

ساعت هوشمند جدید Vivo با توجه به تصویر زنده آن ظاهرا در دو نسخه ۴۲ و ۴۶ میلی متری ساخته می‌شود. این گجت پوشیدنی نمایشگر امولد دایره‌ای و بدنه از جنس استیل ضدزنگ دارد و همچنین بندهای آن از جنس چرمی طراحی شده است. این ساعت هوشمند همچنین از امکان تشخیص کالری، پایش ضربان قلب به طور مداوم، تشخیص سطح اکسیژن خون، دستیار هوشمند صوتی Jovi، NFC چند عملکردی و امکانات پرداخت موبایلی پشتیبانی می‌کند و تا فشار ۵ATM در مقابل نفوذ آب به بدنه مقاوم است. منبع این تصویر همچنین مدعی شده است که ساعت هوشمند جدید Vivo Watch قادر به اجرا عملگر پخش موسیقی به طور مستقل از گوشی هوشمند است و باتری آن با یک بار شارژ کامل حدود ۱۸ روز دوام می‌آورد. او اضافه کرده که ساعت هوشمند ویوو ممکن است از نرم افزار Android Wear بهره نبرد و همچنین تا آخر ماه سپتامبر معرفی شود.

ویوو-ساعت هوشمند-خرید ساعت هوشمند-قیمت ساعت هوشمند-مجتمع تجاری علاالدین-علاالدین-پاساژ علاالدین

چند ماه پیش هم تصاویر شماتیک این ساعت هوشمند منتشر شده بود. طراحی ظاهری به طور کلی در این تصویر با آنچه در تصویر شماتیک دیده بودیم سازگار است. کمپانی سازنده هم فوریه امسال نام تجاری Vivo Watch را در اروپا به طور رسمی ثبت کرد. در ماه ژوئن دو مدل محصول مرموز ویوو با شناسه‌های WA2056 و WA2052 مجوز ۳C دریافت کردند  و در آن زمان تنها متوجه شدیم که این شناسه‌ها به ساعت هوشمند تعلق دارد. این ساعت هوشمند جدید همچنین ممکن است ۱۵۰ دلار قیمت گذاری شود.

بازار جهانی ساعت هوشمند

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، میزان عرضه ساعت هوشمند در سال گذشته حدود ۲۲٫۷ درصد افزایش داشته و به ۹۲٫۴ میلیون دستگاه رسیده است. میزان فروش ساعت هوشمند اپل واچ به تنهایی به تعداد ۳۰ میلیون دستگاه رسیده و از میزان عرضه ساعت‌های همه برندهای سویسی پیشی گرفته است. بدین ترتیب می‌توان مدعی شد که بازار ساعت هوشمند جان بیشتری گرفته و به مکانی رقابتی در اکوسیستم محصولات هوشمند تبدیل شده است. اما کمپانی Vivo در حال حاضر تنها سازنده از میان ۴ سازنده برتر چینی است که هنوز هیچ ساعت هوشمندی را معرفی نکرده است. البته این حقیقت به زودی تغییر پیدا خواهد کرد.