روز گذشته تصویری منتسب به ساعت هوشمند جدید سامسونگ منتشر شد که به نظر می‌رسد قرار است با نام تجاری Galaxy Watch 2 معرفی و روانه بازار شود. این ساعت هوشمند جدید ظاهرا با طراحی جالب توجهی توسعه یافته است و حاشیه قاب آن قابلیت چرخیدن دارد. متاسفانه هنوز نام تجری نهایی این محصول سامسونگ رسما به تایید نرسیده است و فعلا باید آن را همان Galaxy Watch 2 مورد انتظارمان بخوانیم.

سامسونگ سال گذشته دو ساعت هوشمند مختلف را به نام‌های Galaxy Watch Active و Galaxy Watch Active 2 معرفی کرد. هیچکدام از این دو گجت پوشیدنی حاشیه فیزیکی ندارند. از طرفی دیگر، کمپانی سامسونگ امکان لمس مجازی را در حاشیه مدل Galaxy Active 2 فراهم آورد. کاربران می‌توانند برخی عملگرهای نرم افزاری را به کمک این لمس مجازی فعال کنند اما این ویژگی همچنان با حالت لمس فیزیکی حاشیه دستگاه تفاوت دارد. شایان ذکر است که حاشیه متحرک فیزیکی همچنین راحت‌تر از حاشیه مجازی است و برای استفاده از آن دیگر لازم نیست انگشتان خود را در نمایشگر بگذارید تا ژست چرخان را فعال کنید.

ساعت هوشمند-سامسونگ-علاالدین-پاساژ علاالدین

بر اساس جدیدترین اسناد فاش شده توسط رگولاتوری آمریکایی FCC، ساعت هوشمند Galaxy Watch 2 نمایشگری با قطر ۴۵ میلی متر دارد. این اندازه چیزی بین قطر نمایشگر در ساعت سامسونگ Galaxy Active 2 و در نسخه با ابعاد متفاوت آن است (۴۴ و ۴۶ میلی متر). علاوه بر این مورد، شایعه‌های متعدد نشان می‌دهند سامسونگ یک نسخه از جنس تیتانیوم هم در میان ساعت‌های هوشمند جدید خود ارائه می‌دهد. انتظار می‌رود که این مدل از نسخه‌های ساخته شده از جنس استیل ضدزنگ و آلومینیوم گران‌تر باشد.

نسل جدید ساعت‌های هوشمند سامسونگ احتمالا در ماه اوت امسال رسما رونمایی و عرضه می‌شود. انتظار می‌رود سامسونگ ساعت هوشمند Galaxy Watch 2 خود را در کنار گوشی‌های پرچمدار دوگانه گلکسی نوت ۲۰، Galaxy Fold 2 و تبلت جدید Galaxy Tab S7 / S7 Plus معرفی کند.