پس از افشای تصاویر رندر متعدد منتسب به گوشی جدید هوآوی به نام Mate 40 Pro حالا شاهد انتشار تصاویری زنده هستیم که آنچه قبلا درباره این گوشی هوشمند ادعا شده بود را مورد تایید قرار می‌دهد. مهم‌ترین تفاوت در این تصویر زنده در مقایسه با تصاویر رندری قبلی، طراحی ماژول دوربین سلفی آن است. بر اساس تصاویر رندری قبلی و همچنین تصویر زنده پیش رو از پنل شیشه‌ای جلوی این گوشی جدید، Mate 40 Pro به ناچ حفره‌ای دوگانه در قسمت بالا سمت چپ پنل جلو مجهز می‌شود. بدین ترتیب ناچ دوگانه حالا جایگزین آن ناچ حفره‌ای تکی شده است که قبلا در میانه عرض پنل جلو قرار گرفته بود.

این ناچ حفره‌ای دوگانه شبیه به ناچ در گوشی هوآوی P40 Pro به نظر می‌رسد. البته در مقایسه با این گوشی و با توجه به تصویر پیش رو ظاهرا این ناچ دوگانه در Mate 40 Pro کوچک‌تر و ظریف‌تر طراحی شده است.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

نکته دیگری که از مشاهده این تصویر کسب کرده‌ایم این است که خمیدگی پنل جلو در کناره‌های آن همچنان حفظ شده است. همان طور که می‌دانید، کمپانی هوآوی به این نوع طراحی «آبشاری» می‌گوید. علاوه بر این کمی خمیدگی در لبه بالا و پایین بدنه این گوشی جدید دیده می‌شود که البته در مقایسه با گوشی P40 Pro کمتر است.

با توجه به ادعای یو چنگ دانگ، مدیر ارشد مصرف کنندگان هوآوی، درباره سایر مشخصات این گوشی جدید باید بگوییم که Mate 40 از پردازنده Kirin 9000 قدرت می‌گیرد که قرار است آخرین پردازنده هوآوی Kirin باشد. این پردازنده ساخت TSMC ساختار ۵ نانومتری دارد و با A77 CPU و Mali G77 GPU همراه است. این نسل در مقایسه با پردازنده پرچمدار نسل قبلی خود بهبودهایی داشته است و از قابلیت ارتباطی ۵G و پردازش هوش مصنوعی هم پشتیبانی می‌کند.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

در تصاویر زنده فاش شده و منتسب به گوشی جدید Mate 40 Pro همچنین ماژول دوربین اصلی دیده می‌شود که قالب دایره‌ای دارد و ۴ لنز مجزا در آن قرار گرفته است. انتظار می‌رود که این پرچمدار جدید لنز پریسکوپ داشته باشد و در دوربین خود از امکانات پیشرفته بزرگنمایی دیجیتالی و اپتیکال بهره ببرد. دوربین در گوشی‌های Mate همواره برجسته ظاهر شده و از مهم‌ترین نکته‌های آن در جذب کاربر بوده است.