کمپانی سونی قصد داشت در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی MWC 2020 امسال از یک گوشی جدید و پرچمدار رونمایی کند اما همانطور که مطلع هستید، برگزاری این رویداد سالانه حالا به علت شیوع ویروس خطرناک کرونا لغو شده است. انتظار می‌رفت که این گوشی تحت عنوان Xperia 5 Plus یا Xperia 1.1 معرفی شود. با توجه به روند گیج کننده نام گذاری توسط سونی، هنوز هم پیگیری دستگاه‌های در راه این برند دشوار به نظر می‌رسد. حالا گزارش تازه‌ای درباره یک گوشی میان رده سطح بالا به نام Xperia 9 منتشر شده است. با توجه به این گزارش تازه، گوشی Xperia 9 احتمالا جانشین Xperia 10 خواهد بود.

افشای رندر جدید از گوشی هوشمند سونی Xperia 9

این خبر ابتدا توسط برخی کاربران با انتشار پوستر رندرشده از Xperia 9 در وب‌سایت ردیت منتشر شد. با توجه به خبرهای جدید، این گوشی هوشمند با پنل نمایش خمیده توسعه یافته است. نکته جالب توجه آنکه حاشیه ضخیمی در بخش بالای نمایشگر و حاشیه نواری کمی باریک‌تر در بخش پایین نمایشگر آن دیده می‌شود.  در بخش حاشیه بالای نمایشگر دوربین سلفی تکی و همچنین بریدگی مخصوص برای بلندگوی مکالمه دیده می‌شود. در پنل پشتی هم شاهد تعبیه دوربین اصلی با لنزهای سه گانه در کنار فلش LED هستیم. همچنین می‌توانید لوگوی NFC را در پنل پشتی مشاهده کنید که به خوبی نشان می‌دهد این گوشی از امکان مذکور پشتیبانی می‌کند.

سونی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

از طرفی هم اطلاعاتی درباره صحت قطعی این خبر وجود ندارد. به همین خاطر فعلا به چشم شایعه به آن نگاه می‌کنیم. از آنجا که رویداد بین المللی MWC 2020 لغو شده است، کمپانی سونی قصد دارد رویداد محصول خود را به صورت آنلاین برگزار کند و در خلال آن از چند محصول جدیدش پرده بردارد.

مشخصات فنی و قابلیت‌ها

در حال حاضر جزئیات اندکی درباره مشخصات سخت افزاری درون این گوشی جدید وجود دارد. برخی گزارش‌ها پیش از این اشاره کردند که سونی یک گوشی هوشمند مجهز به پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۷۶۵ را در دست توسعه دارد. بدین ترتیب ممکن است شاهد تعبیه پردازنده مذکور درون میان رده جدید Xperia 9 باشیم.