از چند ماه پیش اولین گزارش‌ها درباره وجود گوشی جدید نوکیا ۵٫۲ منتشر شد اما حالا برای اولین بار شاهد انتشار تصاویر زنده منتسب به این گوشی هوشمند هستیم.

دو تصویر زنده منتسب به گوشی هوشمند نوکیا ۵٫۲ منتشر شده و این میان رده برند نوکیا را در دو نمای روبر و پشت به نمایش گذاشته است. در نمای روبرو شاهد گوشی هوشمندی با نمایشگری در ابعاد متوسط و ناچ قطره‌ای هستیم. ناچ در بخش بالایی نمایشگر طراحی شده و لوگوی برند نوکیا هم در حاشیه پایین نقش بسته است. در همین حال هم دوربین اصلی با طراحی بسیار جالب توجهی در پنل پشتی این گوشی جدید خودنمایی می‌کند. این ماژول اصلی در قالب دایره‌ای توسعه یافته است و ۴ لنز دوربین دارد که فلش LED هم در میان آن‌ها قرار گرفته است. ایوان بلس، افشاگر مشهور، با توجه به این چینش لنزها طراحی ماژول دوربین اصلی را در گوشی جدید نوکیا ۵٫۲ مانند سپر «کاپیتان آمریکا» خوانده است.

حسگر تشخیص اثرانگشت زیر ماژول دوربین اصلی تعبیه شده است که همچنین به نحوی تأیید می‌کند با یک گوشی میان رده سطح پایین مواجه هستیم.

ایوان بلس همچنین اشاره کرده که گوشی جدید نوکیا ۵٫۲ احتمالا حدود ۱۸۰ دلار قیمت گذاری می‌شود. او همچنین اضافه کرده که ممکن است در اولین روزهای ماه مارس و تنها چند روز پیش از آغاز نمایشگاه بین المللی MWC 2020 شاهد رونمایی نوکیا از میان رده جدیدش باشیم. با توجه به این موضوع، ممکن است کمپانی سازنده HMD Global گوشی نوکیا ۵٫۲ خود را در جهت جلب توجه بیشتر در خلال برگزاری نمایشگاه مذکور رسما روانه بازار سازد.

در آخر باید به میزان حافظه داخلی در گوشی جدید نوکیا اشاره کنیم. با توجه به ادعای ایوان بلس، گوشی جدید نوکیا ۵٫۲ از ۶ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد. همچنین برخی از شایعه‌های قدیمی اشاره کرده‌اند که گوشی مذکور از پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۶۳۲ قدرت می‌گیرد.