مدت طولانی تا ماه سپتامبر باقی نمانده است و منطقی به نظر می‌رسد که این روزها بیش از هر زمان دیگری شاهد انتشار گزارش و خبر درباره گوشی جدید برند اپل یعنی خانواده آیفون ۱۲ باشیم. انتظار می‌رود کمپانی اپل در ماه سپتامبر از چهارگانه تازه آیفون ۱۲ خود رونمایی کند. امروز این خانواده چهار نفره در برخی تصاویر زنده افشا شد. این گوشی‌ها در ابعاد ۵٫۴، ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی توسعه یافته‌اند.

HaAppelistim این تصاویر جاسوسی را فاش کرده است و می‌گوید که توسط یک سازنده جانبی قاب محافظ برای این گوشی جدید لو رفته است. این تصاویر زنده فاش شده بار دیگر طراحی حاشیه تخت را برای گوشی جدید آیفون ۱۲ تایید می‌کند و حتی آن را بسیار شبیه به گوشی قدیمی‌تر این سازنده به نام آیفون ۴ نشان می‌دهد.

در این تصویر شاهد هستیم که کمپانی اپل در توسعه و طراحی گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو قالب فریم در زاویه سمت راست را اجرا کرده است. بسیاری از کاربران می‌گویند که این گوشی جدید تفاوت چندانی در طراحی ظاهری با گوشی هوشمند آیفون ۱۱ پرو ندارد اما قالب طراحی زاویه راست فریم ما را به یاد گوشی اپل آیفون ۴ می‌اندازد.

انتظار می‌رود که خانواده جدید آیفون ۱۲ شامل چهار مدل در ابعاد متفاوت ۵٫۴، ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی می‌شود. همچنین نسخه ۵٫۴ اینچی و یکی از آیفون‌های ۶٫۱ اینچی در این میان کمی سطح پایین‌تر هستند. در همین حال یک نسخه ۶٫۱ اینچی و آیفون ۶٫۷ اینچی دیگر پرچمدار پیشرفته هستند و انتظار می‌رود آیفون ۱۲ پرو مکس نامیده شوند.

افشای تصاویر گوشی جدید آیفون ۱۲

طبق روال گذشته، در حالی که هنوز این گوشی‌های تازه رسما معرفی نشده‌اند برخی کمپانی‌های سازنده اکسسوری توانسته‌اند به طراحی کلی بدنه آن‌ها دست پیدا کنند. این قاب‌های محافظ مخصوص برای گوشی آیفون ۱۲ پیش از رونمایی رسمی محصول در دسترس قرار گرفته‌اند.

این تصاویر گوشی جدید آیفون ۱۲ کمپانی اپل را با همه جزئیات نهایی نشان نمی‌دهند و درواقع هدف آن‌ها تنها نمایش قاب محافظ دستگاه است. به همین خاطر باید در نظر داشته باشید که ممکن است تغییراتی در جزئیات دستگاه ایجاد شود.

این موضوع برای سخت افزار دستگاه هم صدق می‌کند. منظور ما این است که بیشتری تغییر در بخش دوربین اعمال می‌شود. در این بخش دو گوشی جدید آیفون ۱۲ و ۱۲ مکس به ماژول اصلی دوگانه مجهز می‌شوند و آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس از ماژول دوربین سه گانه به همراه حسگر جدید LiDAR بهره می‌گیرند.

علاوه بر این، گوشی جدید آیفون ۱۲ در هر چهار مدل از نمایشگر اولد برخوردار می‌شود. برخی نسخه‌ها از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی می‌کنند و برخی دیگر تنها LTE هستند. همچنین در آخر باید اشاره کنیم که این چهار گوشی جدید اپل از پردازنده جدید A14 Bionic قدرت می‌گیرند.