به دنبال نمایش رسمی Xbox series X توسط سازنده در هفته‌های اخیر، حالا برخی تصاویر زنده هم از این کنسول بازی جدید افشا شده است. این تصاویر ابتدا در پلتفرم اجتماعی توییتر توسط کاربری با نام کاربری @Doug__Dragox منتشر شد و ظاهرا صحت آن هم توسط یک کاربر دیگر همین پلتفرم که گفته می‌شود شناسه دستگاه را روی حساب مایکروسافت خود چک کرده است، تأیید شد.

با توجه به این تصاویر، کنسول ایکس باکس جدید درست مانند همان تصاویر رندری که قبلا منتشر شده بود به نظر می‌رسد. بدین ترتیب درایو دیسک در بخش جلوی کنسول قرار دارد تا CD، DVD و Blue-Ray را بخواند. همچنین پورت ارتباطی USB-A در لبه پایین سمت چپ و در کنار یک دکمه کوچک دیگر دیده می‌شود.

همچنین در بخش پشتی بدنه باید بگوییم که پورت‌های متعددی در بدنه در نظر گرفته نشده است. این پورت‌های محدود شامل پلاگ برق، اترنت، HDMI، دو پورت USB-A و S/PDIF می‌شود. علاوه بر این، یک پورت مستطیل شکل دیگر در آن دیده می‌شود.

در حالی که این تصاویر با دقت و صحت بالایی به نظر می‌رسند، همچنین باید بگوییم که از یک نسخه پروتوتایپ ثبت شده‌اند. همچنین در تصویر به خوبی می‌توان مشاهده کرد که روی دستگاه درج شده است PROTOTYPE – NOT FOR SALE (به معنی پروتوتایپ – غیرفروشی).

بدین ترتیب نسخه نهایی این محصول ممکن است شبیه این پروتوتایپ به نظر برسد یا با تفاوت‌هایی نسبت به آن معرفی شود. البته انتظار نداریم که طراحی کلی چندان هم تغییر کند زیرا تصاویر رندری رسمی آن قبلا منتشر شده و طراحی نهایی آن را به نمایش گذاشته‌اند.

از نظر مشخصات فنی هم کمپانی مایکروسافت قبلا اعلام کرده است که XSX از طراحی ITX مینی استفاده می‌کند تا عملکردی ۴ برابر Xbox One X ارائه دهد. این کنسول جدید همچنین از بازی‌های ۴K  ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند و خروجی ۸K دارد.

در آخر تخمین زده شده است که عملکرد گرافیکی Xbox Series X بیشینه ۱۲TFLOP داشته باشد و از این نظر بسیار به RTX 2080 Ti نزدیک شود.