چند روز پیش تصویری زنده منتسب به تبلت جدید اپل iPad mini منتشر شد و این محصول تازه را حاشیه‌های ضخیم نمایشگر، دکمه فیزیکی خانه و طراحی ظاهری کلی شبیه به نسل قبلی به نمایش گذاشت. از طرفی حالا تصاویر رندری دیگری هم منتسب به این تبلت جدید موسوم به iPad Mini 6 منتشر شده است.

این تصاویر توسط یک منبع نامشخص منتشر شده است و در حال حاضر نمی‌توانیم صحت آن‌ها را به طور کامل تایید کنیم. در هر صورت به نظر می‌رسد که این تصاویر مربوط به مشخصات محصول جانبی تبلت جدید اپل و محافظ صفحه نمایش آن باشد.

در این تصاویر به خوبی شاهد هستیم که تبلت اپل iPad Mini 6 لبه‌های تقریبا تیز و زاویه‌داری دارد. این شکل طراحی بیشتر شبیه به iPad Pro 2020 و سری گوشی‌های اخیر آیفون ۱۲ سازنده است.

اپل-آیپد-تبلت جدید-خرید تبلت- قیمت تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-آیپد-تبلت جدید-خرید تبلت- قیمت تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-آیپد-تبلت جدید-خرید تبلت- قیمت تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-آیپد-تبلت جدید-خرید تبلت- قیمت تبلت-علاالدین-پاساژ علاالدین

در تصاویر شاهد تعبیه دکمه پاور در لبه بالای بدنه و دکمه‌های تنظیم صدا در سمت راست دستگاه هستیم. در پنل جلو هم دوربین سلفی درون حاشیه‌ها قرار گرفته و از ناچ حفره‌ای خبری نیست. به همین خاطر باید بگوییم که این تصاویر رندری با آنچه در ماه‌های گذشته منتسب به iPad Mini 6 منتشر شده بود، متفاوت است زیرا در تصاویر قبلی ناچ مخصوص طراحی دوربین سلفی در نمایشگر تبلت جدید اپل دیده می‌شد.

همچنین در برخی گزارش‌های قدیمی‌تر گفته شده بود که تبلت جدید iPad Mini 6 نمایشگری با ناچ حفره‌ای و حسگر تشخیص اثرانگشت زیر آن دارد. در مقابل آن خبرگزاری ژاپنی Mac Otakara گزارش کرد که iPad Mini 6 با طراحی شبیه آیپد ایر ۳ معرفی می‌شود و همچنان دکمه فیزیکی Touch ID دارد؛ هرچند که در تصاویر پیش رو چنین دکمه‌ای دیده نمی‌شود.

در حال حاضر اغلب شایعه‌ها درباره iPad Mini 6 مدعی هستند که این تبلت جدید با نمایشگر ۸٫۴ اینچی طراحی می‌شود و همچنین برخلاف نسخه پرو از سال گذشته با پورت لایتنینگ به بازار راه پیدا می‌کند.

کمپانی اپل سال گذشته Touch ID روی دکمه فیزیکی پاور را با iPad Air 4 معرفی کرد و هنوز مشخص نیست که در طراحی تبلت جدید iPad Mini 6 خود از کدام طراحی به شکل نهایی استفاده خواهد کرد. اخیرا مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد مسائل اپل، در یادداشتی اذعان کرد که اپل امسال تبلت جدید iPad Mini 6 را در کنار یک مدل Pro معرفی خواهد کرد.