گوشی جدید شیائومی Mi 11 اخیرا مجوز ۳C را دریافت کرد و بر اساس مشخصات مندرج در این مجوز از شارژ پرسرعت با توان ۵۵ وات پشتیبانی می‌کند. پیش از این مقامات رسمی شیائومی هم تایید کردند که گوشی جدید Mi 11 اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ که اخیرا کوالکام معرفی کرد، معرفی می‌شود. حالا در ادامه یک افشاگر چینی در پلتفرم اجتماعی Weibo تصویر رندر CAD منتسب به گوشی شیائومی Mi 11 Pro را منتشر کرده است. این تصویر برای اولین بار منتشر شده است و با توجه به آن می‌توانیم تا حدودی ابعاد دستگاه را پیش بینی کنیم. با توجه به تصویر، قطر نمایشگر ۱۷۱٫۷۷ میلی متر است. علاوه بر این به خوبی می‌توان متوجه شد که حاشیه‌های کناره صفحه به شکل چشمگیری باریک شده است. از طرفی ابعاد کلی دستگاه در این تصویر مشخص نیست.

اخیرا گزارش‌ها و خبرهای متعددی منتسب به گوشی جدید شیائومی Mi 11 منتشر شده است. بر اساس یکی از این گزارش‌ها، گوشی جدید Mi 11 Pro مجهز به نمایشگر ۲K معرفی خواهد شد. در گزارش‌های الحاقی هم به وضوح تصویر ۲K+ اشاره شده زیرا تعداد پیکسل‌های افقی نمایشگر ظاهرا ۳۲۰۰ است. در برخی گزارش‌های مشابه دیگر هم به پشتیبانی نمایشگر این مدل از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی اشاره شده است. همچنین اطلاعاتی درباره دوربین این گوشی شیائومی افشا شده است.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

شیائومی می‌خواهد علاوه بر وضوح تصویر بالا، همچنین برخی عملکردهای تازه را هم در نمایشگر این گوشی تعبیه کند. XDA هم گزارش کرد که توانسته است ردپای این عملکردهای پیشرفته را در کدهای رابط کاربری MIUI 12 نسخه بتا پیدا کند. این عملکردها شامل مکمل‌های ویدیو فریم‌های MEMC، SDR زمان واقعی در حین پخش ویدیو و HDR و سوپر رزولوشن می‌شود.

با توجه به آنچه در حال حاضر می‌دانیم، گوشی جدید شیائومی Mi 11 Pro با نمایشگر کواد اچ دی پلاس توسعه پیدا می‌کند و حداکثر نرخ تازه سازی در آن ۱۲۰ هرتز است. این ویژگی از این جهت چشمگیر است که گوشی قبلی Mi 10 Pro در نمایشگر خود از وضوح تصویر فول اچ دی پلاس پشتیبانی می‌کرد. از طرف دیگر رقیبانی مانند OPPO Find X2 Pro و وان پلاس ۸ پرو در حال حاضر با وضوح تصویر کواد اچ دی پلاس و نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتزی در بازار حضور دارند.