انتظار می‌رود اپل امسال هم سه گانه‌های گوشی آیفون خود را در سپتامبر معرفی کند و همچنان که به این تاریخ تقریبی نزدیک‌تر می‌شویم، انتشار شایعه‌های و خبرهای بیشتر شدت می‌یابد. هنوز درباره نحوه نام گذاری این نسل تازه مطمئن نیستیم و نمی‌دانیم اپل آن‌ها را آیفون ۱۱ می‌نامد یا خیر، اما اطلاعات زیادی درباره مشخصات و همچنین طراحی ظاهری هر سه مدل تا به حال منتشر شده است. روز گذشته هم slashleaks تصاویر رندر CAD منتسب به هر سه گوشی آیفون ۲۰۱۹ اپل را منتشر کرد و آن‌ها را در زاویه‌های مختلف بار دیگر به نمایش گذاشت.

این تصاویر CAD نشان دهنده طراحی پایه آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ آر و آیفون ۱۱ مکس و با اغلب شایعه‌های قبلی مرتبط سازگار است.

آیفون ۱۱ (iPhone XI)

آیفون ۱۱ احتمالا استانداردترین نسخه در این سه گانه است. براساس این تصاویر رندر، نمای پنل جلو تفاوت چندانی با آیفون ۱۰ اس ندارد. این گوشی هم با ناچ تقریبا بزرگ و حاشیه‌های باریک در اطراف پنل نمایش توسعه یافته است. پورت ارتباطی لایتنینگ هم همچنان سر جای خود قرار دارد و خبری از جک هدفون ۳٫۵ میلی متری نیست. متن روی پنل نمایش این گوشی را به عنوان آیفون ۵٫۸ معرفی کرده است که نشان می‌دهد آیفون ۱۱ از پنل ۵٫۸ اینچی بهره می‌برد.

iphone-xi apple / اپل آیفون 11

تغییرات چشمگیر آیفون ۱۱ در پنل پشتی آن دیده می‌شود. ماژول دوربین سه گانه به شکل مربع و لنزهای سه گانه در این بخش تعبیه شده است و از این نظر شبیه تصاویر منتسب به پیکسل ۴ گوگل به نظر می‌رسد. با توجه به شایعه‌های قبلی، این لنزهای ۱۲ مگاپیکسلی احتمالا از نوع تله فوتو، عریض و فوق عریض در نظر گرفته می‌شوند.

آیفون ۱۱ مکس (iPhone XI Max)

روی پنل نمایش مدل بعدی رقم ۶٫۵ درج شده است. این رقم همان‌طور که گفتیم ظاهرا به ابعاد پنل نمایش اشاره دارد و مدل مقابل هم آیفون ۱۱ مکس و جانشین آیفون ۱۰ اس مکس با پنل نمایش ۶٫۵ اینچی است. آیفون ۱۱ مکس هم مانند آیفون ۱۱ در پنل جلو تفاوت‌های بسیار جزئی در مقایسه با نسل قبلی خود دارد. این مدل هم با ناچ توسعه یافته است و حاشیه‌های باریکی در اطراف صفحه نمایش خود دارد.

ماژول دوربین اصلی هم به آیفون ۱۱ شبیه است. دوربین اصلی در آیفون ۱۱ مکس هم به شکل مربع با لنزهای سه گانه طراحی شده است و در حال حاضر انتظار می‌رود پیکربندی آن مشابه آیفون ۱۱ استاندارد باشد.

آیفون ۱۱ آر (iPhone XIR)

در آخری مدلی به نمایش درآمده که جانشین آیفون ۱۰ آر است و احتمالا آیفون ۱۱ آر نامیده می‌شود. جانشین آیفون ۱۰ آر پرطرفدار پنل نمایش ۶٫۱ اینچی دارد و از نمای روبرو شبیه به همین مدل توسعه یافته است. در آیفون ۱۱ آر هم مانند دو مدل دیگر این خانواده در پنل پشتی شاهد اعمال تغییرات چشمگیر هستیم، اما برخلاف رندرهای منتسب به آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس تنها دو لنز درون ماژول مربعی پنل پشتی آیفون ۱۱ دیده می‌شود. این طراحی رسما تأیید نشده است اما انتظار می‌رود که این دوگانه مشابه دوربین دوگانه موجود در آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس توسعه یابد.

در آخر بار دیگر تأکید می‌کنیم که این تصاویر تنها در حد شایعه ظاهر شده‌اند و فعلا نمی‌توانیم به چشم اخبار و طراحی نهایی به آن‌ها نگاه کنیم. از طرفی هم این تصاویر با آنچه در اغلب شایعه‌ها و گزارش‌های اخیر گفته شده بود، سازگار است. @onleaks هم از افشاگرانی به شمار می‌رود که سابقه درخشانی در افشای خبرهای معتبر دارد.