افشاگر آیفون ۱۳

 افشاگر آیفون ۱۳ معروف دنیای اپل اعلام کرد که این شرکت قصد دارد برای آیفون های سری ۱۳ از تکنولوژی جدیدی استفاده کند. با استفاده از این تکنولوژی آیفون می تواند با ماهواره های مدار پایین ارتباط برقرار کند. نتیجه این شبکه ارتباطی ارسال پیام با استفاده از ماهواره است. حتی زمانی که سیم کارت نداشته باشید یا آنتن دهی شما قطع باشد. ما با استفاده از این تکنولوژی می توانیم درون iMessage یا FaceTime به کاربر اپلی دیگر بدون شبکه مخابراطی پیام بدهیم. طبق گفته مینگ چی کو (که ۷۶.۶ درصد اطلاعاتش درست است!) اپل این قابلیت را با استفاده از مودم Qualcomm X60 انجام خواهد. البته یک مدل شخصی سازی شده از این تراشه در آیفون های سری بعدی به کار گرفته خواهد شد.

همچنین این افشای آیفون ۱۳ گفته که از این تکنولوژی در آینده برای هدست واقعیت مجازی و ماشین خودش نیز به کار خواهد گرفت. و شاهد استفاده این تکنولوژی در سایر محصولات اینترنت اشیا نیز خواهیم بود که خبر خیلی خوبی است. 

افشاگر آیفون 13
قابلیت ارسال پیام با ماهواره بدون سیم کارت در آیفون ۱۳

چه چیز هایی هنوز معلوم نیست؟

افشاگر آیفون ۱۳ هنوز شیوه کارکرد این تکنولوژی به صورت دقیق معلوم نیست. مثلا نمی دانیم که پیام های ارسال مستقیم به ماهواره ارسال خواهد شده؟ یا پیام ها برای سرور اپل ارسال می شود و با فوروارد پیام ها به ماهواره ارسال خواهد شد؟ شیوه رمزنگاری این پیام ها چه طور خواهد بود؟ همچنین هنوز معلوم نیست که اپل استفاده از این سرویس را رایگان خواهد کرد و مانند سرویس GPS خواهد شد؟ یا باید ماهانه در ازای پرداخت هزینه ای به این سرویس دسترسی داشته باشیم. 

جمع بندی:

 از این رو باید منتظر باشیم تا ببینیم افشای آیفون ۱۳ برای آینده گوشی های هوشمند چه خوابی دیده است؟ کارشناسان و تحلیلگران دنیای تکنولوژی منتظر رویداد اپل که حدودا ۲۶ شهریور برگزار خواهد شد هستند. در این رویداد احتمالا آیفون های سری بعد، به همراه اپل واچ و آیپد های جدید اپل معرفی خواهند شد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما این خبر واقعیت دارد؟ آیا روزی می رسد که گوشی همه گوشی ها با استفاده از ماهواره با یک دیگر ارتباط برقرار کنند؟