صنعت گوشی هوشمند منعطف هنوز در اوایل مسیر خود است و همچنین انتخاب‌های زیادی هم در این بازار پیش روی کاربران و مشتاقان گوشی‌های منعطف وجود ندارد. از طرفی هم رقابت در این زمینه میان سازندگانی که تا به حال گوشی منعطف عرضه کرده‌اند، هر روز بیشتر می‌شود. سامسونگ یکی از اولین کمپانی‌های عرضه کننده گوشی هوشمند منعطف شناخته می‌شود و همچنین تقریبا اطمینان دارد که قادر است جایگاه برتر خود را در این زمینه حفظ کند. به همین خاطر هم این کمپانی تصمیم گرفته است که ظرفیت تولید گوشی هوشمند Galaxy Z Fold 2 خود را افزایش دهد. بر اساس گزارش‌ها، این سازنده تعداد ۷۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار دستگاه گوشی هوشمند Galaxy Z Fold 2 تولید خواهد کرد. برای مقایسه به خاطر بیاورید که همین سازنده در سال گذشته تعداد ۴۰۰ هزار واحد از دستگاه هوشمند منعطف Galaxy Fold تولید کرد.

افزایش ظرفیت تولید گوشی منعطف برای کمپانی سامسونگ به معنای ایجاد مزیت رقابتی برای این سازنده در بازار گوشی‌های منعطف است. بدین ترتیب کمپانی سامسونگ برای حفظ جایگاه برتر خود در بازار گوشی هوشمند منعطف تعداد کافی از این دستگاه خواهد داشت. در حال حاضر سازندگان بزرگ در بازار گوشی منعطف همچنان محافظه کارانه عمل می‌کنند. همچنین تعداد این سازندگان که تا به حال گوشی منعطف روانه بازار کرده‌اند هم چشمگیر نیست. به طور کلی، صنعت گوشی هوشمند منعطف همچنان نیازمند یک انقلاب و تحول اساسی است.

برخی منابع آگاه و کارشناسان بازار موبایل پیش بینی کرده‌اند که میزان فروش و محبوبیت گوشی هوشمند منعطف در آینده نزدیک به شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. انتظار می‌رود که این میزان از ۴٫۵ میلیون دستگاه به حدود ۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۱ میلادی برسد. سامسونگ، ال جی و سایر سازندگان مانند موتورولا همین حالا هم ظرفیت تولید خود را برای ساخت چنین محصولاتی افزایش داده‌اند. از طرفی هم باید منتظر بمانیم و ببینیم پاسخ بازار با توجه به مشکلی که پاندمی کووید ۱۹ به وجود آورده است چگونه خواهد بود.

سامسونگ-قیمت گوشی-خرید گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

در هر صورت کمپانی سامسونگ تصمیم گرفته است که در ۱۵ ماه آینده در بازار گوشی هوشمند منعطف فعال‌تر عمل کند. فعلا مایکروسافت از نظر کیفیت و کلاس محصول رقیب اصلی سامسونگ شمرده می‌شود. مایکروسافت اخیرا گوشی هوشمند Surface Duo را معرفی کرد که البته نمی‌توان آن را یک گوشی منعطف واقعی دانست. این گوشی درواقه دو نمایشگر مجزا با یک لولا در میان آن‌ها دارد که به شکل یک کتاب باز و بسته می‌شود. مایکروسافت در حال حاضر با توجه به پاندمی ویروس کرونا مجبور شده است روند تولید انبوه این گوشی را به تاخیر بیندازد و انتظار نمی‌رود که Surface Duo تا پیش از اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی اصلا بتواند از آمریکا خارج شود.

علاوه بر مایکروسافت، هوآوی یک رقیب جدی دیگر شناخته می‌شود که به طور جدی در این زمینه سرمایه گذاری کرده است و به تلاش خود ادامه می‌دهد. علاوه بر مشکل پاندمی ویروس کرونا، مشکل دیگری که هوآوی با آن مواجه شده تحریم‌های فلج کننده دولت آمریکا علیه این کمپانی است که باعث شده هوآوی نتواند با کمپانی‌های آمریکایی همکاری کند. بدین ترتیب کمپانی هوآوی فعلا همه تلاش خودش را برای حفظ بقا در بازار موبایل به کار بسته است و کمتر به رقابت فکر می‌کند. در نتیجه کمپانی سامسونگ دیگر خیالش در بازار راحت شده است. گوشی تازه معرفی شده سامسونگ Galaxy Z Fold 2 با مشخصات و قابلیت‌های خود می‌تواند مشکلات زیادی را از کاربران مرتفع سازد و همچنین استقبال خوبی هم از آن شده است.