به نظر می‌رسد که گوشی‌های پرچم‌دار جدید گوگل یعنی پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو حواشی زیادی را به همراه داشته‌اند.اگرچه ما واقعاً تحت تأثیر هر دو مدل قرار گرفتیم اما مشکلات مختلفی از زمان عرضه رسمی ظاهر شده است که این برای سری گوگل پیکسل ۶ که خیلی‌ها از آن‌ها به عنوان بهترین سری گوشی‌های اندرویدی یاد می‌کنند، اصلا جالب نیست.

مشکل امروز مربوط به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر است. برخی از کاربران پیکسل ۶ مشکل عجیبی را گزارش کردند که براساس آن ، آیکون اثر انگشت در گوشی‌هایشان هنگام فعال بودن حالت «always on display» ناپدید می‌شود.به نظر می رسد این مشکل زمانی که صفحه نمایش دوباره فعال می شود حل می شود، اما حداقل می توان گفت ناامید کننده است.

اکنون مشخص شده است که ریشه مشکل در تنظیمات پیشرفته اندروید نهفته است. وب‌سایت ردیت از این مشکل با نام «شکسته شدن آیکون اسکنر اثرانگشت با تغییر مدت زمان انیمیشن» یاد کرده است. اگر سرعت اجرای انیمیشن را در قسمت Developer options  تغییر دهید، آیکون اسکنر اثر انگشت دچار مشکل می شود و اصطلاحا شکسته می شود.

این مشکل با برگرداندن تنظیمات سرعت انیمیشن، به سرعت پیش‌فرض آن۱X) ) حل می‌شود. این مشکل بر روی کاربرانی که منوی  Developer optionsرا در اندروید ۱۲ فعال نکرده‌اند تأثیر نمی‌گذارد، بنابراین فی نفسه یک اشکال نیست. خراب کردن تنظیمات در آن منو می‌تواند منجر به بی‌ثباتی شود و تلفن شما مطابق انتظار کار نکند، بنابراین این کار را با مسئولیت خود انجام دهید.

مشکلات گوگل پیکسل ۶ تاکنون

اولین گزارش‌ها درست پس از ارسال سری پیکسل ۶ به کاربران نهایی شروع شد. کاربران سوسو زدن صفحه را گزارش کردند، یکی از آن‌ها نیز از وجود دو حفره‌ی نمایشگر به جای یک حفره برای دوربین سلفی خبر داد. هیچ اطلاعات رسمی از طرف گوگل در مورد این مشکل وجود ندارد، اما کاربران ردیت تئوری های خود را دارند، ظاهراً با فشار دادن دکمه پاور برای بیش از ۰٫۵ ثانیه، صفحه نمایش چشمک می زند.

همچنین در همین رابطه خبر دردسرساز دیگری هم از AnandTech منتشر شد. تکنسین‌های این رسانه آزمایشاتی را با نمایشگر پیکسل ۶ پرو که روی حداقل روشنایی تنظیم شده بود انجام دادند تا متوجه شدند که این گوشی انرژی زیادی مصرف می‌کند. طبق اعلام این منبع، این مشکل با به‌روزرسانی نرم‌افزاری قابل حل نیست و حتی اگر بر عملکرد گوشی تأثیری نداشته باشد، می‌تواند منجر به کاهش طول عمر باتری گوگل پیکسل ۶ شود.

پیکسل 6

افزون بر این، نرخ رفرش ریت نمایشگر این گوشی نیز به صورت خودکار و بسته به محتوایی که در حال تماشای آن هستید بین ۶۰ تا ۹۰ هرتز تنظیم می‌شود. اگر نمایشگر ۱۲۰ هرتزی بخواهید باید به سراغ مدل پرو بروید.

 

منبع مطلب