اسنپدراگون ۸۹۸ احتمالا در ۳۰ نوامبر رونمایی خواهد شد

اسنپ دراگون ۸۹۸ احتمالا تا ۳۰ نوامبر رونمایی می شود. همان طور که می بینید، از واژه ” احتمالا” استفاده شد.. و این کاملا منصفانه و به جا است. زیرا؛ این خبر چندان یقینی نیست و صرفا بر پایه یک پست است که کوالکوم اخیرا منتشر کرده. کوالکوم چند روز پیش یک پست به شاتراک گذاشت که در آن به رویداد Tech Summit اشاره شده بود و همچنین کوالکوم ذکر کرده بود که این رویداد قرار است در تاریخی بین ۳۰ نوامبر تا ۲ دسامبر امسال برگذار شود. این سوال ممکن است برای شما پیش آمده باشد که ما از کجای این پست به این نتیجه رسیده ایم که کوالکوم قصد رونمایی از اسنپدراگون ۸۹۸ را دارد؟

اسنپدراگون 898 احتمالا در 30 نوامبر رونمایی خواهد شد

نکته اینجا است که در این پست، تصویری از یک قایق درج شده بود. روی این قایق نیز، یک علامت بی نهایت به چشم می خورد و بالای تصویر نوشته ی ” به زودی چیزهای بیش تری خواهد آمد. ” درج شده بود ه به خوبی انی تصویر را متبادر می کند که محصول جدیدی در راه است ولی کوالکوم هیچ اطلاعات اضافه ای در این باره به ما نداد. با یکم خیال پردازی و خوش شانسی، ممکن است حدس ما درست باشد و محصول جدید کوالکوم که قرار است پیش از آغاز سال جدید میلادی رونمایی شود، اسنپدراگون ۸۹۸ باشد. ما در این مقاله سعی کرده ایم که با بیان شواهد، میزان احتمال این را که محصول جدید، اسنپدراگون ۸۹۸ باشد یا نه را بررسی کنیم. اگر درباره پست کوالکوم کنجکاو هستید و دوست دارید آن را بررسی کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 محتوای پست کوالکوم

کوالکام اخیراً صفحه‌ای را در وب‌سایت خود منتشر کرده است که نشان می‌دهد رویداد Tech Summit آن بین ۳۰ نوامبر تا ۲ دسامبر ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. یک بنر بزرگ با یک قایق که علامت بی‌نهایت را در آب ردیابی می‌کند  در این تصویر وجود دارد  و  یک متن با محتوای «به زودی بیشتر خواهد آمد!» ضمیمه آن است.  و این همه اطلاعاتی است که کوالکوم عزیز برای نوشتن این مقاله به ما داده است! این حالت مرموز، می تواند برای عده ی زیادی جالب و جذاب باشد و علاوه بر آن احتمالا کوالکوم می داند که حتی با همین مقدار اطلاعات کم هم، می شود حدس زد که چه محصولی در راه است.

پازل شایعات

همانطور که می دانید، اخبار و شایعات در باره اسنپدراگون ۸۹۸، خیلی وقت است که پخش شده است. حتی برخی از اخبار درمورد اینکه کی و کجا برای اولین بار از این تراشه استفاده خواهد شد، ادعاهایی را مطح کرده اند. اگر تا اینجا اخبار و شایعات مربوط به این اسنپدراگون جدید و نیامده را دنبال کرده باشید، می دانید که گمانه زنی ها اکثرا به این سمت بوده اند که این محصول را به شیائومی ۱۲ ربط بدهند. بر طبق این اخبار یا درواقع شایعات، شیائومی ۱۲، قرار است نخستین گوشی هوشمند همراهی باشد که از این تراشه استفاده می کند.

اگر بخواهیم بر این خبر صحه بگذاریم، منطقی است که عرضه اسنپدراگون ۸۹۸ را در آخر نوامبر یا اوایل دسامبر بداینم. در واقع، از آنجایی که شیائومی ۱۲، قرار است پیش از شروع سال جدید میلادی وارد بازار شود، تراشهی آن که طبق گفته ها قرار است اسنپدراگون ۸۹۸ باشد، باید قبل از عرضه این گوشی ساخته و معرفی شده باشد. اگر این اخبار را درباره شیائومی و اسنپدراگون ۸۹۸ جدی بگیریم، می توانیم مطمئن باشیم که این محصول تا ۳۰ نوامبر روانه بازار می شود و اگر مشکلی پیش بیاید نهایتا ۲ دسامبر رونمایی میشود. تنها سندی که ما برای ربط دادن محصول جدیدی که قایق داخل پست نوید آن را می دهد داریم، همین زمان وارد شدن شیائومی ۱۲ به بازار است.

اسنپدارگون ۸۹۸ یا Qualcomm SM8450؟

علاوه بر شیائومی ۱۲، و ارتباط آن با این محصول جدید کوالکوم، چندین افشای خبر دیگر نیز هست که به ما در حدس زدن این محصول جدید کمک می کند. این افشا سازی ها، علاوه بر آنکه به ما کمک می کنند محصول مورد نظر را حدس بزنیم، در حدس زدن مشخصات و ویژگی های آن نیز به ما کمک می کنند. بر طبق این اخبار و افشاسازی ها، ما می دانیم که اسم این تراشه یا Qualcomm SM8450 خواهد بود یا نام آشنای اسنپدراگون ۸۹۸ را روی آن خواهند گذاشت. علاوه بر این، یک سری مشخصات در باره این تراشه وجود دارد که ما به آن ها دسترسی پیدا کرده ایم و در ادامه مطلب آن ها را با شما نیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

مشخصات تراشه جدید

اسنپدراگون 898 احتمالا در 30 نوامبر رونمایی خواهد شد

انتظار می‌رود این پردازنده دارای یک هسته پردازشی AMR Cortex-X2 باشد که با فرکانس ۳٫۰ گیگاهرتز کار می‌کند، در کنار سه هسته میانی مبتنی بر Cortex-A710 با کلاک ۲٫۵ گیگاهرتز و در نهایت چهار هسته کارآمد برگرفته از Cortex-A510 در فرکانس ۱٫۷۹ گیگاهرتز.

پردازنده گرافیکی  آن، Adreno 730 است که بین پیشرفت‌های معماری نسبت به Adreno 660 و فرآیند تولید ۴ نانومتری سامسونگ ممکن است تا ۲۰ درصد بهبود عملکرد را در جدول به ارمغان بیاورد. برای اتصال، انتظار داریم یک مودم X65 5G با حداکثر سرعت تئوری downlink 10Gbps داشته باشد.

کلام پایانی

همانطور که گفته شد، کوالکوم یک پست به اشتراک گذاشته است که در آن تاریخ برگذاری  نزدیک ترین رویدادش را اعلام کرده است. در این پست تصویری از یک قایق به چشم می خورد که نوید آمدن محصول جدید را می دهد. کوالکوم هیچ اطلاعاتی در اختیار ما نگذاشته است که با آن بتوانیم حدس بزنیم این محصولی که بین ۳۰ نوامبر تا ۲ دسامبر رونمایی خواهد شد چیست؟

با این حال، با کنار هم گذاشتن اطلاعات و اخباری که داریم، می توانیم این محصول را حدس بزنیم و تا حدی ویژگی هایی که ارائه خواهد کرد را هم به شما معرفی کنیم. ( البته لازم است که به این نکته توجه داشته باشید که این خبر قطعیتی ندارد و صرفا بر اساس حدس و گمان و بهم چسباندن تکه های پازل شایعات به دتس آمده است. لذا؛ ممکن است این خبر در آِنده کامل تر شود، در صورتی که اخبار بیش تری در این باره به دست ما برسد، ما آن را با شما در  همین سایت به اشتراک خواهیم گذاشت.)

بنا بر حدس و گمان های ما، احتمالا محصول جدیدی که کوالکوم قصد رونمایی از آن را دارد، اسنپدراگون ۸۹۸ است. از آنجایی که گفته می شود شیائومی ۱۲ از این محصول استفاده می کند و این گوشی قرار است قبل سال ۲۰۲۲ معرفی شود، انتظار می رود ه تراشه آن حداکثر تا دسامبر ساخته و معرفی شده باشد. نظر شما درباره این محصول چیست؟ آیا کوالکوم واقعا قصد رونمایی از اسنپدراگون ۸۹۸ را دارد؟ در صورتی که نظری در این باره دارید، خوشحال می شویم که از طریق کامنت ها آن را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب یک مقاله ترجه شده است. در صورتی که شما تمایلی به مطالعه و یا مشاهده متن اصلی خبر به زبان اصلی دارید، می توانید به این لینک مراجعه کنید.