اسنپدراگون ۸۹۸، جایگزین اسنپدراگون ۸۸۸ خواهد شد. کمپانی Qualcomm تصمیم گرفته است که این تراشه را جایگزین کند. با ساخته شدن گوشی‌های ۵G و ورود آن‌ها به بازار، آن‌ها احتیاج به تراشه مناسب دارند. به همین منظور کمپانی کوآلکوم تصمیم گرفته است که این تراشه جدید را جایگزین کند.

مشخصات کلی تراشه

این تراشه جدید، در بنچمارک ویو در چین، مورد آزمایش قرار گرفته است. این گوشی در آزمایش با ویو V2102A، بسیار قدرتمند ظاهر شده است. اسنپدراگون ۹۸۹، در این بنچمارک،  با رم ۸ گیگابایتی و سیستم عامل اندروید ۱۲، ظاهر شده است.

بنا بر شایعاتی که از ایستگاه دیجیتال به دست رسیده است، SoC این دستگاه، از تکنولوژی ۴ نانومتری سامسونگ استفاده می‌کند.

تفاوت اسنپدارگون ۸۹۸ با ۸۸۸

  همچین بر طبق اخبار و شایعات، هسته و پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸، از مدل Cortex-X2 است. اگر بخواهیم هسته اصلی اسنپدراگون ۸۹۸ را با اسنپدراگون ۸۸۸ مقایسه کنیم، باید بگوییم که هسته اصلی آن‌ها از یک سری و گونه است اما هسته اصلی اسنپدراگون جدید، یک مدل بالاتر از هسته اصلی است که در اسنپدراگون ۸۸۸ از آن استفاده شد.
بر طبق اخباری که در دست داریم، اسنپدراگون ۸۹۸، از پردازنده گرافیکی Adreno 730 استفاده می‌کند. این در حالی است که پردازنده گرافیکی اسنپدراگون ۸۸۸، Adreno 660 بود.

با اینکه نوع پردازنده در شایعات ذکر شده است ولی اطلاعی درمورد میزان سرعت این پردازنده در ساعت( هرتز، میزان سرعت یک چرخه در ثانیه)، در دست نیست.  با این حال،  سرعت هسته اصلی این دستگاه، از  ۱ x 2.42GHz بیشتر خواهد بود. و سرعت عملکرد و کارایی این تراشه، به ترتیب  از +۳ x 2.17GHz و ۳ x 1.79GHz بیش‌تر خواهند بود.

زمان عرضه

ما می‌توانیم این انتظار را داشته باشیم که امسال  مودم اسنپدراگون x65،  همراه با تکنولوژی ۴ نانومتری، به عنوان اولین مودم ۵G وارد بازار شود.
احتمالا  اسنپدراگون ۸۹۸ در ماه دسامبر وارد بازار شود.

  البته، این تنها یک حدس است. از آنجایی که Qualcomm، تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ را در دسامبر ارائه کرد، انتظار می‌رود که این نسخه را هم، طبق روال سابقش در دسامبر وارد بازار کند.