به نظر می‌رسد که واقعا قرار است امسال شاهد طراحی ناچ کوچک‌تری در گوشی جدید آیفون ۱۳ باشیم. پیش از این هم تصاویری از پنل این خانواده منتشر شده و گوشی جدید آیفون ۱۳ را در چند نسخه با ابعاد ۵٫۴، ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی به نمایش گذاشته بود. تصویر مذکور هم ناچ کوچک‌تر از نسل قبلی را برای همه این مدل‌ها در پنل نمایش متعلق به هر نسخه نشان می‌داد.

روز گذشته یک کاربر توییتری تصویری زنده منتسب به قاب جلوی گوشی جدید آیفون ۱۳ را در حساب شخصی خودش منتشر کرد. بار دیگر در این تصاویر زنده شاهد طراحی ناچ کوچکتر در پنل نمایش این گوشی جدید هستیم. به نظر می‌رسد این بار حسگرها و دوربین سلفی به هم نزدیک‌تر شده‌اند تا فضای بیشتری در کناره‌ها به بلندگوهای گوشی هوشمند اختصاص یابد.

این تصاویر ابتدا در پلتفرم اجتماعی Weibo منتشر شد و سپس به توییتر راه پیدا کرد. از طرفی هم هیچ نشانه‌ای مبنی بر اصالت این تصاویر از سوی کمپانی سازنده وجود ندارد و تنها در حد شایعه ظاهر شده است.

اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

هرچند که تصویر تازه با آنچه قبلا هم منتسب به گوشی جدید آیفون ۱۳ در یک راستا قرار دارد، همچنان ممکن است که این پنل شیشه‌ای متعلق به گوشی جدید اپل آیفون ۱۳ نباشد. همچنان حدود ۵ ماه دیگر تا تاریخ حدودی رونمایی کمپانی اپل از خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ باقی مانده است و انتظار می‌رود تا آن زمان اخبار و گزارش‌های بیشتری در این راستا منتشر شود و جزئیات دقیق‌تری هم از طراحی آن‌ها به اشتراک گذاشته شود.

این پنل‌های شیشه‌ای ممکن است پروتوتایپی از محافظ صفحه نمایش متعلق به سازندگان جانبی اکسسوری‌های گوشی آیفون باشند. اگر این پیش بینی صجت داشته باشد، ابعادی که برای ساخت این پروتوتایپ‌ها استفاده شده معمولا با توجه به شایعه‌های موثق در نظر گرفته می‌شود. به این نکته به خوبی توجه کنید در تصویری که پنل پشیشه‌ای منتسب به گوشی جدید آیفون ۱۳ با پنل گوشی هوشمند آیفون ۱۲ مقایسه شده است، ناچ موجود در نسل جدید مشخصا کوچک‌تر به نظر می‌رسد.

اگر برایتان این پرسش پیش آمده است که سرانجام چه زمانی قادر خواهید بود یک گوشی آیفون کاملا بدون ناچ تهیه کنید، باید بگوییم که حداقل تا سال آینده باید منتظر بمانید. مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد مسائل اپل، پیش از این در یادداشتی اذعان داشت که ممکن است در سال ۲۰۲۲ اولین گوشی آیفون بدون طراحی ناچ روانه بازار شود. ناچ حفره‌ای احتمالا جایگزین ناچ می‌شود و همچنین دوربین سلفی به جای Face ID زیر نمایشگر قرار می‌گیرد.