از کار افتادن شبکه تبلت ها و ساعت های هوشمند غیرمجاز

بر این اساس  قانون  سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مرحله دوم طرح رجیستری از ابتدای تابستان امسال آغاز شد و در مرحله اول ساعت‌های هوشمند سیم کارت‌خور از دوازده تیرماه و دیگر محصولات مقرر، در نوزدهم تیرماه رجیستر شدند، و همچنین از ابتدای مردادماه طرح رجیستری تبلت‌ها با محصولات برند لنوو آغاز شد و تبلت‌های لنوو نخستین گروه تبلت‌های وارد شده به طرح رجیستری بودند و مابقی برند‌ها از نهم مرداد ماه در این طرح قرار گرفتند.

اجرای طرح رجیستری

دستگاه‌هایی که پیش از تاریخ اجرای طرح رجیستری ، به کشور وارد شده و مورد استفاده قرار گرفته شده باشند، نیازی به رجیستری ندارند، اما محصولاتی که پس از تاریخ‌های اعلام شده برای هر کالا در شبکه ارتباطی کشور فعال شوند، باید رجیستر شده و در سامانه همتا ثبت شوند.

قرار است با اجرای این طرح، دستگاه‌هایی که به صورت غیرقانونی و قاچاق وارد کشور می‌شوند، از دریافت خدمات اپراتوری محروم شوند.

قطعی تبلت ها و ساعت های هوشمند

با توجه به پایان فرصت ۳۰ روزه پس از روشن شدن کالای قاچاق و غیر رسمی از تاریخ نهم مردادماه، فاز جدید قطعی تبلت ها و ساعت های هوشمند قاچاقی که از این تاریخ به بعد وارد کشور شده است شروع شده .

طرح رجیستری
طرح رجیستری

فروشندگان و توزیع کنندگان باید از فروش هر گونه تبلت و ساعت هوشمندی که به صورت غیررسمی وارد شده اند به صورت جدی خودداری کنند.

طرح رجيسترى جديد مشتمل بر كليه تبلت ها و ساعت هاى هوشمند بوده و مواردى از اين دست كه فلان برند به دليل عدم مكالمه مشمول نمي شود كذب است.

خريداران ضمن خريد از فروشگاه هاي معتبر همراه بافاكتور خريد ،شناسه كالا را به كد دستورى #٧٧٧٧* ارسال نموده تا از اصالت كالا مطمئن گردند.

درگاه‌های اصلی این سامانه جهت انجام فرایندهای مختلف عبارتند از:

  1. سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir
  2. اپلیکشین همتا (نسخه اندروید و iOS)
  3. کد دستوری #۷۷۷۷*
  4. پیامک به شماره ۷۷۷۷ (صرفاً جهت استعلام اصالت)