فیسبوک خدمات صوتی جدیدی را معرفی می‌کند. این خدمات شامل اتاق‌های چت صوتی زنده(لایو) مانند Clubhouse و همچنین توانایی پادکسترها برای به اشتراک گذاشتن صدای طولانی مدت، برخی از ویژگی‌های جدید Spotify و قالب کوتاه تر به نام Soundbites می‌باشد. فیسبوک با آزمایش اتاق‌های صوتی زنده به نام (Live Audio Rooms) ، در گروه ها شروع به کار می کند است که در آن افراد می توانند به صورت واقعی چت کنند. این شرکت در ابتدا این ویژگی را در گروه های فیسبوک و شخصیت های عمومی آزمایش می‌کند، اما روز دوشنبه در یک پست وبلاگ گفت که انتظار دارد این قابلیت تا تابستان در دسترس همه قرار گیرد.

فیسبوک همچنین چند خدمات صوتی دیگر را نیز معرفی خواهد کرد. یکی از آنها Soundbites است که زاکربرگ از آن به عنوان “میان وعده” محتواهای صوتی نام برد . مکانی برای به اشتراک گذاشتن جوک ، شعر یا حکایت و.. که به یک منبع الگوریتمی تبدیل می شود. دیگری Boombox نام دارد، که با همکاری با Spotify برای به اشتراک گذاری موسیقی. فیس بوک همچنین فضایی را برای بازی و پادکست ها مستقیماً از برنامه اصلی خود اضافه خواهد کرد. بازار گروه‌های صوتی اجتماعی در حال حاضر داغ است ، اما فیسبوک با برخی مزایای رقابتی وارد بازار می شود. این شرکت در حال حاضر بیش از ۲ میلیارد کاربر دارد و یک پایگاه شنونده داخلی را فراهم می کند. در همین حال ، کلاب هاوس حتی هنوز برنامه اندرویدی ندارد. مدت‌هاست که کپی کردن بخشی از سیاست‌های فیسبوک شده است و این استراتژی گاهی می تواند نتیجه بخش یاشد. هنگامی که اینستاگرام قابلیت Stories را از Snapchat کپی برداری کرد ، کاربران به آن علاقه نشان دادند. استقبال از Reels ، TipTok ripoff آن نیز قابل توجه بوده است.

فیسبوک اعلام کرد: علاوه بر به حداقل رساندن آسیب بر روی سیستم عامل خود ( که هنوز اطلاع نداریم چگونه از پس آن بر خواهد آمد) می‌خواهد میزبان محتوای صوتی خوبی باشد؛ یا حداقل نوع محتوایی باشد که افراد تمایل به استفاده از آن را داشته باشند. به همین منظور ، این شرکت تعدادی از توانایی‌های کسب درآمد را اعلام کرد که اساساً کاربران را با وعده پرداخت سود بیشتر نسبت به سایر سیستم عامل های صوتی اجتماعی ، مجذوب خود می کند. هنگام راه اندازی ، اتاق‌های لایو دارای ابزاری جالب به نام Stars خواهند بود که در نهایت به کاربران اجازه می دهد برای عضویت در برخی از اتاق ها هزینه اشتراک دریافت کنند؛ این ویژگی توسط Clubhouse نیز اعلام شده است اما هنوز راه اندازی نشده است.