واتساپ در تلاش است تا یکی از کاربردی‌ترین عملکردهای پیام رسان خودش را بهبود ببخشد. در حال حاضر کاربران برای ارسال ویدیوهای خود در این پیام رسان با مشکل افت کیفیت مواجه هستند و تنها در صورتی قادر هستند ویدیو را با کیفیت بالا و اصلی خودش ارسال کنند که به صورت سند (document) آن را در صفحه گفتگو الحاق کنند. حالا گفته می‌شود که واتساپ در تلاش است تا راهی ایجاد کند که کاربرانش بتوانند به طور مستقیم ویدیوهای خود را با همان کیفیت بالا و بدون مشکل فشرده سازی خودکار ارسال کنند.

البته در کنار این بهبود باید به نکته مهم دیگری اشاره کنیم که امکان سفارشی سازی کیفیت ویدیو توسط خود کاربر است. این گزینه‌ها شامل Auto، Best Quality و Data Saver می‌شود که معادل ارسال خودکار، بهترین کیفیت و کاهش کیفیت برای بهینه سازی داده‌ها است. نسخه بتای واتساپ ۲٫۲۱٫۱۴٫۱۶ نه تنها دارای قابلیت بهبود کیفیت ویدیوی ارسالی است بلکه می‌تواند وضوح تصویر را در عکس‌های ارسالی هم بالاتر ببرد.

در مرحله ارسال تصاویر هم همچنان می‌توانید یک گزینه را از میان Auto، Best Quality و Data Saver انتخاب کنید. این گزینه‌ها در بخش Media Upload Quality و زیرمجموعه منوی Storage and Data قابل دسترس‌اند.