کمپانی گوگل به طور پیوسته مشغول بهبود بخشیدن به خدمات ویدیو کنفرانس خودش است و تلاش می‌کند آن را در دسترس کاربران بیشتری قرار دهد. در گذشته سرویس تصویری Google Meet تنها در دسترس مشتریان سازمانی بود اما اخیرا این سرویس به طور رایگان در دسترس همگان قرار گرفته است. حالا توسعه دهندگان نرم افزاری کمپانی گوگل Google Meet را به خدمات ایمیلی جی میل هم اضافه کرده‌اند.

برخی کاربران سرویس محبوب جی میل متوجه شده‌اند که لینک دسترسی Google Meet در پنل سمت چپ رابط کاربری جی میلشان اضافه شده است. به نظر می‌رسد که دسترسی به این قابلیت جدید در جی میل در حال گسترش است. بدین ترتیب در حال حاضر ممکن است برخی از کاربران جی میل هنوز آن را در رابط کاربری خودشان مشاهده نکرده باشند.

اپلیکیشن-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

این نوآوری از سوی گوگل، درواقع گامی تازه در جهت رقابتش با Zoom است. با توجه به پاندمی ویروس کرونا، اپلیکیشن تماس تصویری گروهی Zoom محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. همچنین باید اشاره کنیم برنامه Zoom Meet دارای قابلیت‌های امنیتی است که Zoom فاقد آن‌هاست. برای دنبال کردن جلسه‌ای تصویری در Meet کافی نیست که تنها روی یک لینک کلیک کنید. اگر برنامه ریز و ترتیب دهنده اصلی این تماس گروهی شما را به جلسه دعوت نکند، به اتاق انتظار منتقل می‌شوید. برای انتقال مستقیم به کنفرانس ویدیویی، باید تأیید کاربر اصلی ترتیب دهنده جلسه را دریافت کنید. این رویکرد از ورود افراد ناخواسته و تصادفی به کنفرانس جلوگیری می‌کند.

در حال حاضر نمی‌دانیم که آیا گوگل موفق می‌شود با اپلیکیشن محبوبی مانند Zoom رقابت کند و موفق شود یا خیر؛ اما مشخصا این کمپانی رقابتش را جدی گرفته است و به تلاش خودش در این زمینه ادامه می‌دهد. بسیاری از افراد در سرتاسر جهان حالا به دورکاری مشغول هستند و این تعداد ممکن است در آینده همچنان افزایش پیدا کند. در هر صورت اگر هنوز هم لینک Google Meet به جی میل شما اضافه نشده است، چند روز دیگر هم منتظر آن بمانید.