ساعاتی پیش اخباری

ساعاتی پیش اخباری در توییتر مبین بر گرانی حافظه آیفون سری ۱۳ منتشر شد! اپل فردا شب ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران رویدادی را تنظیم کرده. در این رویداد طبق عادت هر ساله این شرکت منتظر معرفی نسل آینده آیفون های این شرکت هستیم. همچنین احتمالا در این رویداد اپل واچ و آیپد های نسل بعدی نیز معرفی می شوند. همچنین چند روز پیش خبری مبنی بر وجود حافظه آیفون های سری ۱۳ از ۱۲۸ گیگابایت تا ۱ ترابایت منتشر شده بود.

گران ترین آیفون های سری ۱۳

اما ساعاتی پیش در توییتر اخباری مبنی بر گران تر بودن قیمت آیفون های ۱۳ در مدل های با ظرفیت بالا منتشر شد. طبق این خبر که هنوز تایید نشده، عکسی از تاریخ عرضه و قیمت تمامی مدل ها با حافظه های مختلف منتشر شده است که قیمت نسخه های با حافظه بالا فوق العاده بالا است! برای مثال در این عکس قیمت iPhone 13 Pro Max نسخه ۱TB برچسب قیمتی ۱۷۹۹ دلاری دارد. که بدون ریجستری مبلغی حدود ۵۰ میلیون تومان می شود! این گران ترین آیفون سری ۱۳ خواهد بود. ارزان ترین مدل هم آیفون ۱۳ مینی است که نسخه ۱۲۸ آن قیمت ۶۹۹ دلاری دارد. مبلغی حدود ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بدون احتساب هزینه ریجستری که قابل قبول است.

آیفون های سری ۱۳
آیفون های سری ۱۳

تاریخ عرضه

همچنین در این عکس تاریخ عرضه همه  آیفون سری ۱۳ در دوم مهر ماه امسال مشخص شده است. این نکته که  آیفون سری ۱۳ حداقل حافظه ۱۲۸ گیگابایتی دارند، خبر خیلی خوبی است. چرا که این میزان حافظه نیاز اکثر کاربران را پاسخ گو خواهد بود. شاید آیفون های قبلی با حافظه حداقلی ۶۴ گیگابایتی برای خیلی از کاربران میزان کمی بود. اما عرضه این سری از آیفون ها با همان برچسب قیمتی و حافظه بیشتر خبر خیلی خوبی برای طرفداران این دستگاه ها است. اما قیمت بالای نسخه های ۱ ترابایتی کمی آزار دهند است. گرچه این گرانی قیمت کاملا منطقی است و به دلیل قیمت بالای حافظه های سریع در اندازه های بزرگ است که اپل آن ها را به روی دستگاه های خود قرار می دهد. 

تایید خبر تاریخ عرضه

این خبر را همچنین برخی خبرنگاران معروف دنیای اپلی مانند خبر نگار مک رومرز در توییتر تایید کرده اند. آن ها نیز گفته اند که قیمت مدل پرو مکس آیفون ۱۳ با حافظه ۱ ترابایتی مبلغی حدود ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار خواهد بود. علاوه بر این امروز خبر مبنی بر گران بودن ایرپاد های سری ۳ منتشر شد. که احتمالا شاهد معرفی آن در رویداد فردای اپل خواهیم بود. 

در مجموع باید تا فردا شب منتظر بمانیم تا ببینیم اپل امسال برای قیمت محصولات خود چه سیاستی را تعیین کرده است. حتما فردا شب ساعت ۲۱:۳۰ با ما در اینستاگرام یا صفحه آپارات علاالدین همراه باشید تا این خبر را پوشش زنده خبری بدهیم…

به نظر شما آیفون های سری ۱۳ اپل ارزان تر از آیفون های ۱۲ خواهند بود؟ یا اپل از آیفون SE نسل سوم خود در این رویداد رونمایی خواهد کرد؟