هوآوی قصد دارد در سال ۲۰۲۰ دو مدل گوشی هوشمند منعطف معرفی کند. در این میان گوشی جدید Mate Xs قرار است به عنوان نسخه جدید Mate X و به منظور بهبود مقاومت آن معرفی شود و مدل دوم هم به عنوان رقیبی برای گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip روانه بازار شود.

۲۰۱۹ سال شکوفایی گوشی‌های هوشمند منعطف نبود. در همین حال باید اشاره کنیم که با توجه به عرضه اولین گوشی‌های هوشمند با طراحی نمایشگر منعطف، کمپانی‌های سازنده به تجارب ارزشمندی در این زمینه دست یافتند. علاوه بر این، موج دوم گوشی‌های منعطف را در سال ۲۰۲۰ خواهیم دید.

هوآوی در حال آماده سازی گوشی جدید Mate Xs مجهز به پردازنده kirin 990 است. از طرفی با توجه به گزارش MyDrivers این گوشی تنها گوشی منعطف امسال برند هوآوی نخواهد بود.

Mate Xs با قیمت پایین در راه است!

می‌دانیم که گوشی جدید هوآوی Mate Xs ماه آینده در نمایشگاه بین المللی MWC 2020 حضور خواهد دشت. از طرفی هنوز نمی‌دانیم که این نسخه تازه با چه تغییراتی همراه است و چگونه قصد دارد تجربه گوشی Mate X را بهبود ببخشد.

هواوی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

MyDrivers به برخی منابع آگاه صنعت موبایل اشاره می‌کند و می‌گوید هوآوی به روش‌های مختلفی گوشی منعطف خودش را مورد بررسی قرار داده است. مهم‌ترین نکته این است که تولید نمایشگر در این نسخه جدید آسان‌تر بوده و می‌توان آن را در حجم بیشتری تولید کرد. بدین ترتیب سازنده قادر خواهد بود تعداد بیشتری از گوشی جدید خود را با قیمت تمام شده پایین‌تر تولید کند.

همچنین انتظار می‌رود که لولای این گوشی مقاومت بیشتری داشته باشد. بدین ترتیب شکنندگی دستگاه به طور کلی در همه بخش‌ها کاهش پیدا می‌کند. همچنین به نظر می‌رسد که گوشی جدید Mate Xs از نسخه اصلی خود کمی نازک‌تر خواهد بود.

دومین گوشی منعطف امسال

همین منبع همچنین افزوده است که Mate Xs تنها گوشی منعطف هوآوی برای سال ۲۰۲۰ نیست. هوآوی به دنبال گوشی موتورولا RAZR 2019 و گوشی سامسونگ Galaxy Z Flip قصد دارد تا رقیب تازه‌تری را هم روانه بازار کند. انتظار می‌رود که این مدل جدید اواخر امسال و در بازه زمانی تقریبی معرفی گوشی‌های جدید خانواده Mate رونمایی شود.

این گزارش جدید نشان می‌دهد که کمپانی هوآوی در سال ۲۰۲۰ قصد دارد به طور جدی در بازار گوشی‌های هوشمند منعطف فعالیت کند. همه این نوآوری‌ها به رغم مشکلاتی که هوآوی با تحریم‌های آمریکا مواجه شده است، رقم می‌خورد.