کمپانی سامسونگ سال گذشته یک نسخه مخصوص از خانواده S20 خود را تحت عنوان Galaxy S20 FE یا Fan Edition در ماه اکتبرمعرفی کرد. این گوشی خوش اقبال توانست دل کاربران را به دست آورد و به سرعت به یکی از گوشی‌های پرفروش بازار تبدیل شود. به همین خاطر هم تقریبا مطمئن هستیم که سازنده یک نسخه جانشین از گوشی مذکور را امسال هم معرفی خواهد کرد. اولین شایعه‌ها درباره این گوشی جدید در فوریه امسال شنیده شد که البته کمی هم عجیب به نظر می‌رسید زیرا خانواده اصلی گوشی سامسونگ Galaxy S21 در ژانویه معرفی و روانه بازار شدند. ظاهرا این بار سامسونگ قصد ندارد فاصله میان معرفی نسخه FE با خانواده اصلی را طولانی کند.

یکی از افشاگران مشهور دنیای موبایل با نام کاربری OnLeaks ادعا می‌کند که گوشی جدید Galaxy S21 FE شکل طراحی ظاهری بسیار شبیه به خانواده Galaxy S21 دارد اما این بار ماژول دوربین مستطیل شکل در پنل پشتی آن از نظر رنگ با بدنه یکپارچه خواهد بود. این افشاگر می‌گوید گوشی جدید S21 FE در ابعاد ۱۵۵٫۷ در ۷۴٫۵ در ۷٫۹ میلی متر ساخته می‌شود و ضخامت آن در بخش دوربین به ۹٫۳ میلی متر می‌رسد. این گوشی جدید کمی از نسخه استاندارد گوشی سامسونگ Galaxy S21 بزرگتر خواهد بود. فریم دستگاه هم طبق معمول از جنس فلز طراحی شده و پنل پشتی آن پلاستیکی است؛ هرچند سامسونگ روکش آن را به شکلی طراحی می‌کند که ارزان قیمت به نظر نرسد.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

احتمال معرفی گوشی سامسونگ در رویداد آنپکد ماه اوت

براساس شنیده‌ها، این گوشی جدید پیش از تاریخ مورد انتظار قبلی معرفی می‌شود. سامسونگ خانواده Galaxy S21 را هم پیش از برنامه معمول فوریه – مارس خود عرضه کرد. این سه گانه پرچمدار تا ۱۴ ژانویه رسما روانه بازار شدند. به همین خاطر عجیب نیست اگر گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE هم در ماه‌های آینده رونمایی شود. ممکن است معرفی گوشی جدید از خانواده Note به دلیل موجودی کم تراشه‌های داخلی لغو شود و بدین ترتیب کمپانی سامسونگ تصمیم بگیرد که با معرفی گوشی جدید Galaxy S21 FE این فاصله زمانی را پوشش دهد.

همچنین درباره استفاده از پلاستیک در متریال گوشی جدید Galaxy S21 FE باید بگوییم که سازنده از این متریال در گوشی هوشمند Note 20 هم استفاده کرده بود. این سازنده مجبور است برای کاهش قیمت عرضه گوشی جدید خود، در استفاده از متریال گران قیمت اولیه هم صرفه جویی کند. گوشی جدید S21 FE قرار است از سه نسخه دیگر این خانواده ارزان تر باشد.

مشخصات احتمالی

با توجه به شایعه‌‌ها انتظار می‌رود که گوشی سامسونگ Galaxy S21 FE با نمایشگر ۶٫۴ اینچی تخت امولد و وضوح تصویر فول اچ دی پلاس طراحی شود. همچنین در پنل پشتی آن شاهد تعبیه دوربین چندگانه درون ماژول مستطیلی خواهیم بود. کانفیگ این دوربین از نسخه استاندارد خانواده پایین‌تر است و بدین ترتیب لنز استاندارد آن احتمالا ۴۸ مگا پیکسلی به همراه دو لنز کمکی تله فوتو و فوق عریض دیگر خواهد بود. امیدواریم که این گوشی سامسونگ هم از تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ قدرت بگیرد.