کمپانی کره‌ای سامسونگ در نظر دارد خانواده پرچمداران جدید گلکسی نوت ۲۰ خود را امسال در رویدادی آنلاین و غیرعمومی رونمایی کند. همان طور که می‌دانید، این تصمیم تحت تاثیر پاندمی کرونا در جهان اخذ شده و باعث شده است این غول تکنولوژی کره‌ای از برگزاری رویداد محصول با حضور خبرنگاران مختلف چشم پوشی کند.

۱۵ مرداد منتظر گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی فولد ۲ منعطف باشید

اولین بار در ماه مه برخی رسانه‌های کره جنوبی از احتمال برگزاری رویداد محصول کمپانی سامسونگ برای اوایل ماه اوت خبر دادند. حالا یک افشاگر معتبر با نام کاربری Ice Universe تاریخ دقیق‌تری را برای معرفی نهایی گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ اعلام کرده است. بر اساس ادعای این افشاگر، گوشی گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی فولد ۲ در تاریخ ۵ اوت (۱۵ مرداد) رونمایی خواهند شد.

با توجه به ادعای همین منبع، کمپانی سامسونگ در رویداد محصول آینده خود از چندین دستگاه متعدد و مختلف پرده برمی‌دارد. این محصولات شامل گوشی جدید گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۲۰ پلاس (اولترا)، گلکسی فولد ۲ و زد فلیپ ۵G، تبلت جدید گلکسی تب اس ۷ و اس ۷ پلاس و همچنین ساعت هوشمند گلکسی واچ ۲ می‌شود.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

بدین ترتیب در آینده شاهد گوشی‌های جدید خانواده نوت در کنار گوشی‌های منعطف تاشو، تبلت‌ها و گجت‌های هوشمند تازه خواهیم بود.

در هر صورت همچنان ممکن است که تا آن زمان تاریخ نهایی رونمایی تغییر کند؛ اما تقریبا مطمئن هستیم که این رویداد محصول پشت درهای بسته و به طور غیرعمومی برگزار خواهد شد. پیش از این کمپانی سامسونگ رویدادهای محصول خودش را عمدتا در آمریکا برگزار می‌کرد. برای مثال، خانواده گوشی گلکسی نوت ۱۰ سال گذشته در نیویورک معرفی شد و یک سال پیش از آن هم خانواده گلکسی نوت ۹ در همین شهر رونمایی شد.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

در باب مشخصات فنی هم باید بگوییم که گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ احتمالا نمایشگر ۶٫۷ اینچی از نوع سوپر امولد دارد و ناچ حفره‌ای کوچکی مانند نسل قبلی آن در میانه عرض پنلش تعبیه می‌شود. در همین حال، گوشی هوشمند گلکسی نوت ۲۰ پلاس (اولترا) به نمایشگر بزرگ‌تر ۶٫۹ اینچی سوپر امولد مجهز می‌شود. همچنین هر دو مدل از پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ قدرت می‌گیرند و از ۱۶ گیگابایت حافظه رم و ۲۵ وات تکنولوژی شارژ پرسرعت بهره می‌برند. شایان ذکر است که گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ نسخه‌ای مجهز به پردازنده اگزینوس هم دارد که احتمالا از اگزینوس ۹۹۲ قدرت می‌گیرد.

در بخش دوربین این گوشی‌های قدرتمند، باید به لنز استاندارد ۱۰۰ مگا پیکسلی در دوربین اصلی و پشتیبانی از OIS اشاره کنیم.