یک گزارش جدید درباره محصولات آینده کمپانی اپل منتشر شده است که ادعا می‌کند آیفون تازه و ارزان قیمت این غول تکنولوژی احتمالاً تحت عنوان آیفون ۹ رونمایی خواهد شد. تا به حال در همه شایعه‌های مرتبط و مخصوصاً یادداشت‌های مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد و معتبر، از این گوشی جدید تحت عنوان iPhone SE 2 یاد شده بود.

به گزارش وبلاگ ژاپنی Mac Otakara و به نقل از یک منبع معتبر که نخواسته نامش فاش شود، گوشی موردانتظار iPhone SE 2 ممکن است تحت عنوان آیفون ۹ معرفی شود.

دلیل انتخاب این نام برای آیفون ارزان قیمت اپل بسیار ساده و منطقی به نظر می‌رسد. انتظار می‌رود که این گوشی ارزان اپل از نظر طراحی ظاهری بسیار شبیه به گوشی آیفون ۸ توسعه یابد. گفته می‌شود که آیفون ۹ پنل نمایش ۴٫۷ اینچی دارد که بار دیگر آن را شبیه به آیفون ۸ و iPhone SE نشان می‌دهد.

اپل در مراسم معرفی آیفون ۸، همچنین آیفون ۱۰ را هم معرفی کرد. پس از روند رونمایی از آیفون‌هایی با پسوند اس، شاهد معرفی و عرضه آیفون ۱۱ و ۱۱ پرو بودیم.

از آیفون ۹ چه انتظاری داریم؟

بسیاری از شایعه‌ها اشاره دارند که اپل ممکن است در سال ۲۰۲۰ جمعاً از ۵ آیفون متفاوت رونمای کند. یکی از این گوشی‌ها جانشین iPhone SE با قیمت پایه حدوداً ۳۹۹ دلار است.

گوشی-گوشی جدید-گوشی موبایل-سامسونگ-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین

این گوشی جدید iPhone SE 2 باید از نظر شمایل ظاهری شباهت خود را به آیفون ۸ حفظ کند اما همچنان در بخش سخت افزاری بهبودهایی داشته باشد. درواقع انتظار می‌رود که گوشی مذکور از پردازنده داخلی A13 Bionic موجود در مدل‌های ۲۰۱۹ قدرت بگیرد.

همچنین گفته می‌شود که این مدل بدون تکنولوژی ۳D Touch روانه بازار می‌شود. از آنجا که اپل در توسعه مدل‌های سطح بالا و پرچمدارش هم از این تکنولوژی استفاده نکرده است، منطقی به نظر نمی‌رسد که در توسعه مدل اقتصادی جدیدش از آن بهره بگیرد.

  • نمایشگر ۴٫۷ اینچی
  • پردازنده اپل A13 Bionic
  • ۳ گیگابایت رم
  • ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی

گوشی جدید آیفون ۹ اپل ممکن است که مارس سال آینده رونمایی شود. گوشی هوشمند iPhone SE هم در مارس سال ۲۰۱۶ رونمایی شد و منطقی به نظر می‌رسد که جانشین آن هم در چنین تاریخی معرفی شود.