کمپانی گوگل پس از رونمایی از میان رده جدید Pixel 4a خود حالا قصد دارد از دو گوشی جدید Pixel 5 و Pixel 4a 5G رونمایی کند. جون پروسر، افشاگر معروف، شایعه کرده که ممکن است ماه آینده شاهد معرفی رسمی این دو گوشی جدید گوگل باشیم.

دو گوشی جدید گوگل ۹ مهر معرفی می‌شوند

جون پروسر پیش از این هم درباره گوشی گوگل Pixel 4a افشاگری کرده بود و ادعاهایش در اغلب موارد صحت داشت. او حالا در تازه‌ترین توییت خود مدعی شده است که دو گوشی جدید گوگل Pixel 4a 5G و Pixel 5 احتمالا ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) معرفی خواهند شد. نسل جدید گوشی‌های سطح بالای گوگل به نام Pixel 5 تنها در یک نسخه ۵G و در رنگ بندی دوگانه مشکی و سبز عرضه می‌شود. نسخه ۵G از میان رده جدید Pixel 4a هم قرار است بر اساس رنگ بندی در دو بخش متفاوت عرضه شود. نسخه مشکی این گوشی جدید ۳۰ سپتامبر عرضه می‌شود.

گوشی جدید Pixel 5 هفته گذشته با پردازنده داخلی کوالکام اسنپدراگون ۷۶۵G در پایگاه AI Benchmark دیده شد. البته همینجا باید ذکر کنیم که نسل قبلی پرچمداران گوگل به نام Pixel 4 مجهز به پردازنده سطح بالای اسنپدراگون ۸۵۵ معرفی شد. شایعه شده است که گوشی جدید Pixel 5 در ابعاد بدنه ۱۴۴٫۶ در ۷۰٫۴ در ۸ میلی متر ساخته می‌شود و نمایشگر ۵٫۵ اینچی دارد. با توجه به تصویر این گوشی هوشمند، به نظر می‌رسد که جک هدفون ۳٫۵ میلی متری از طراحی بدنه آن حذف شده است. هنوز بخش عظیمی از اطلاعات این گوشی جدید نامشخص باقی مانده است.

اگر شایعه اخیر صحت داشته باشد و گوشی جدید گوگل واقعا ۳۰ سپتامبر (۹ مهر) معرفی شود، انتظار می‌رود که تا آن زمان شاهد انتشار جزئیات بیشتری هم در این باره باشیم. در آخر باید به این نکته هم اشاره کنیم که برخی می‌گویند کمپانی گوگل احتمالا امسال نسخه استاندارد پیکسل را معرفی نمی‌کند و تنها نسخه XL این نسل رونمایی می‌شود.

عرضه محدود

کمپانی گوگل سال گذشته گوشی هوشمند Pixel 4 را در بازارهای محدودی عرضه کرد و این بار شاید عرضه نسل پنجم حتی محدودتر هم بشود. از طرف دیگر میان رده جدید Pixel 4a قرار است به بازارهای بیشتری عرضه شود. این گوشی در حال حاضر حدودا ۲۴۰ دلار قیمت دارد.