کمپانی هوآوی چندی پیش کنفرانس HarmonyOS را برگزار کرد و نرم افزار رابط کاربری اختصاصی و جدیدش به نام HarmonyOS 2 را منتشر کرد. مقامات کمپانی چینی مذکور در خلال این رویداد همچنین درباره گوشی جدید و پرچمدار خود به نام P50 صحبت کردند.

به گفته مقام ارشد هوآوی و همانطور که می‌دانیم، خانواده گوشی‌های هوشمند P هرساله در فصل بهار به روزرسانی می‌شوند اما باتوجه به عوامل تعیین کننده‌ای مانند تحریم‌های دولت آمریکا علیه کمپانی هوآوی و ناکافی بودن تعداد تراشه‌های پردازنده موردنیاز، شاهد تعویق در روند توسعه و معرفی گوشی جدید خانواده P50 بوده‌ایم. در این کنفرانس متاسفانه به تاریخ دقیق معرفی و عرضه این گوشی جدید اشاره نشد و علاوه بر این همه شایعه‌های قبلی هم اشتباه از آب درآمدند.

البته این موضوع بدین معنی نیست که هیچ اطلاعاتی درباره تاریخ معرفی در دست نداریم. تخمین زده شده است که تبلت جدید MatePad 11 و گوشی جدید خانواده P50 تا پیش از ماه سپتامبر معرفی می‌شوند. برای یادآوری باید بگوییم که با توجه مشکلات ذکر شده پیش بینی شده بود پس از سپتامبر شاهد رونمایی از این پرچمداران جدید باشیم.

به عبارت دیگر، پرچمداران جدید هوآوی در ماه ژوئیه یا اوت معرفی می‌شوند.

مشخصات گوشی جدید هوآوی P50

گوشی جدید P50 هوآوی پیش از این در بسیاری خبرها و تصاویر غیررسمی افشا شده است. با توجه به این تصاویر تاحدودی به طراحی پنل پشتی این گوشی جدید واقف هستیم. گوشی جدید P50 از نظر طراحی ظاهری با آنچه پیش‌تر از این در گزارش‌ها افشا شده بود همخوانی دارد. نکته برجسته در این باره، طراحی ماژول دوربین اصلی به شکل دو دایره مجزا در پنل پشتی این گوشی هوآوی است. از طرفی هنوز جزئیاتی از تعداد لنزها و وضوح تصویرشان در مدل‌های مختلف این خانواده در دسترس نیست.

هوآوی-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
هوآوی-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

البته در گذشته شنیده بودیم که لنزاستاندارد در گوشی جدید P50 احتمالا از نوع Sony IMX800 در نظر گرفته می‌شود. این لنز بزرگ‌ترین لنز دوربین ساخته برند سونی است و بیشترین قدرت عکاسی را در میان لنزهای رقیب خود دارد.

همچنین Leica قرار نیست همکاری خود را با برند هوآوی در توسعه دوربین گوشی‌های هوشمند جدید قطع کند. هرچند پیش از این گفته شده بود که این برند ممکن است شیائومی را به جای هوآوی برای همکاری انتخاب کند.

اطلاعات کمتری درباره نمایشگر در دست داریم اما می‌دانیم که گوشی هوشمند P50 برخلاف نسل قبلی ناچ حفره‌ای کشیده و دوگانه در گوشه ندارد و قرار است ناچ حفره‌ای در میانه عرض پنل نمایش جایگزین طراحی قبلی شود. به طور کلی نسبت نمایشگر به بدنه افزایش پیدا کرده است و در نتیجه این امر، افکت‌های تصویری هم هماهنگی بیشتری کسب می‌کنند. همچنین ممکن است اندازه نمایشگر در این گوشی جدید ۶٫۳ اینچ باشد.

خانواده گوشی جدید هوآوی P50 از تراشه Kirin 9000E/9000 قدرت می‌گیرد و ظرفیت باتری آن ۴۲۰۰ تا ۴۳۰۰ میلی آمپر ساعت است. این گوشی جدید از تکنولوژی شارژ پرسرعت ۶۶ واتی با سیم و ۵۵ واتی بی سیم پشتیبانی می‌کند.