نوکیا یکی از قدیمی‌ترین چهره‌ها در بازار موبایل شناخته می‌شود و در حال تلاش است تا دوباره به سهمی چشمگیر از این بازار مهم دست پیدا کند. در حالی که رقیبان این برند افسانه‌ای در بازار موبایل بسیار پرکار و برجسته هستند، کمپانی HMD Global اصلا در این رقابت قصد عقب نشینی ندارد و همچنان به تلاش خود ادامه می‌دهد. این کمپانی همچنین در نظر دارد در آینده‌ای نامعلوم یک گوشی جدید و پرچمدار معرفی کند. علاوه بر این احتمالا شاهد رونمایی نوکیا از یک نسخه میان رده و ارزان قیمت هم خواهیم بود. مهندسان نوکیا کار خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند و در حال تلاش هستند تا با کمترین هزینه بتوانند بهترین گوشی هوشمند میان رده و ارزان قیمت را در اختیار کاربران بازارهای جهانی قرار دهند. گفته می‌شود که این موقعیت می‌تواند شرایطی رقابتی را برای برند نوکیا در مقایسه با بسیاری از رقیبانش فراهم آورد. در همین راستا برخی گزارش‌ها اشاره داشته‌اند که دو گوشی پرچمدار و ارزان قیمت آینده HMD Global اختمالا به ترتیب Nokia 9.3 PureView و Nokia 7.3 نام گذاری خواهند شد.

این دو گوشی جدید چه زمانی عرضه می‌شوند؟

کمپانی HMD Global هنوز به هیچ پرچمداری در سال ۲۰۲۰ واکنش نشان نداده و گوشی جدیدی را معرفی نکرده است. پیش بینی می‌شود در بازه زمانی اوت تا سپتامبر امسال که نسل دوم پرچمداران برندهای سازنده مختلف معرفی می‌شوند، اولین پرچمدار ۲۰۲۰ نوکیا هم معرفی شود.

رقیبان احتمالی پرچمدار جدید نوکیا ۹٫۳، گوشی سامسونگ گلکسی نوت، Mate 40 هوآوی و گوگل پیکسل سری ۵ هستند. البته همچنین نباید سری آیفون ۱۲ اپل را هم فراموش کنیم. هر زمان که گوشی جدید نوکیا ۹٫۳ معرفی شود، باید بتواند با این گوشی‌ها رقابت کند.

ممکن است مقامات HMD Global در حال حاضر بازه زمانی اوت تا سپتامبر را برای رونمایی از دو گوشی جدید خود در نظر بگیرند اما به خوبی به اوضاع ناپایدار فعلی در سطح جهانی هم واقف هستند. پاندمی ویروس کرونا همچنین در حال گسترش است و وضعیت قرنطینه دولتی در بسیاری کشورها برند نوکیا را می‌ترساند. بدین ترتیب در حالی که شایعه‌ها به احتمال معرفی گوشی جدید نوکیا در سه ماهه سوم امسال اشاره می‌کنند، هنوز برای تأیید این احتمال کمی زود است.