رقابت گوشی‌‌های سطح بالای بازار در نیمه اول سال ۲۰۲۰ با معرفی خانواده گوشی سامسونگ Galaxy S20 آغاز شد. همچنین نیمه دوم امسال هم قرار است با رونمایی این غول تکنولوژی کره‌ای از خانواده پرچمدار Galaxy Note  آغاز شود. البته باید این نکته را هم متذکر بشویم که شیائومی در زمره عرضه کنندگان اولین مدل‌های پرچمدار در نیمه اول و دوم هر سال میلادی است. از طرفی هم به جز گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 که تا به حال بارها در گزارش‌هایی دیده شده، خبری از گوشی‌های پرچمدار سایر سازندگان نیست. البته این نکته بدین معنی نیست که سایرین به دنبال معرفی پرچمدار جدید نیستند و حتی برند چینی میزو هم در تلاش است تا به زودی از یک گوشی جدید و سطح بالای خود رونمایی کند. همچنین شایعه شده است که برند شیائومی هم در تلاش است تا به زودی گوشی جدیدی را از خانواده MIX روانه بازار کند. البته این تنها گوشی پرچمداری نیست که این برند در نظر دارد تا در نیمه دوم امسال معرفی کند. علاوه بر گوشی جدید از خانواده MIX به نظر می‌رسد که گوشی جدید و پرچمدار MI 10 Super Large Cup هم در کار باشد.

اخیرا مدیر محصول برند ردمی در پلتفرم Weibo اشاره کرد که گوشی جدید از خانواده Mi 10 شیائومی در مرحله آزمایش قرار دارد.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

 

البته این مدیر ارشد در صحبت‌های خود به طور واضح از نام تجاری Super Large Cup یاد نکرد اما حالا دیگر می‌دانیم که این مدل هم در دست توسعه قرار دارد. همچنین با توجه به صحبت‌های او به نظر می‌رسد که گوشی جدید قیمتی بالاتر از نسخه استاندارد خواهد داشت. برای یاد‌آوری باید بگوییم که گوشی شیائومی Mi 10 Pro در حال حاضر ۸۵۵ دلار قیمت دارد.

افزایش قیمت در گوشی جدید Mi 10 Super Large Cup همچنین بدین معنی است که کانفیگ سطح بالاتری دارد. با توجه به جزئیاتی که قبلا منتشر شده است، مدل بزرگ خانواده Mi 10 احتمالا Mi 10 Pro Plus نامگذاری می‌شود. این گوشی جدید همچنین نمایشگر امولد دارد و از نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کند. دوربین اصلی همچنان از لنز استاندارد ۱۰۰ مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند اما سایر لنزهای آن بهبود می‌یابند. پردازنده داخلی این گوشی هم کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ خواهد بود.