انتظار می‌رود کمپانی اپل در سپتامبر امسال هم از خانواده گوشی جدید خود در چند مدل رونمایی کند. به لطف انتشار تصاویر رندری CAD در پلتفرم اجتماعی Weibo طراحی ظاهری گوشی جدید آیفون ۱۳ مینی فاش شده است. این طراحی بدنه تاحدود زیادی شبیه به گوشی آیفون ۱۲ مینی به نظر می‌رسد اما در بخش دوربین آن شاهد تغییراتی هستیم.

اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

همانطور که در این تصویر رندر هم شاهد هستیم، دو نوع طراحی متفاوت چینش لنزهای دوربین اصلی برای گوشی جدید آیفون ۱۳ مینی در نظر گرفته شده اما در هر صورت ماژول آن همان مربع آشناست. ظاهرا قرار است چینش لنزها در این ماژول دوگانه به جای عمودی قبلی به شکل قطری درون مربع باشد. علاوه بر این پورت میکروفون درون ماژول حالا به موقعیت دیگری منتقل شده است.

با توجه به گزارش قبلی MyFixGuide گوشی جدید آیفون ۱۳ مینی همچنان از نمایشگر ۵٫۴ اینچی بهره می‌برد و همان ابعاد بدنه گوشی آیفون ۱۲ مینی را دارد. گفته می‌شود که این گوشی جدید به تکنولوژی نوینی به منظور افزایش ظرفیت باتری مجهز می‌شود تا دوام باتری آن از باتری درون گوشی آیفون ۱۲ مینی بیشتر باشد؛ زیرا این گوشی از نظر عملکرد باتری و دوام آن تا حدودی ضعیف ظاهر شده بود.