کمپانی اپل معمولا محصولات جدید آیفون خود را هر سال در ماه سپتامبر معرفی می‌کند. از طرفی امسال ظاهرا تفاوت‌هایی در برنامه ایجاد شده است. همان طور که انتظار می‌رفت، پاندمی COVID-19 برنامه‌های زنجیره تامین و تولید کمپانی‌ها را به هم ریخت. کمپانی اپل اخیرا تایید کرد که گوشی جدید آیفون ۱۲ در سه ماهه سوم امسال رونمایی نمی‌شود. این غول تکنولوژی امسال قصد دارد به جای ماه سپتامبر، گوشی‌های جدید خودش را در اکتبر رونمایی کند. حالا هم گزارش تازه‌تری منتشر شده است که ادعا می‌کند این گوشی‌های جدید در دو مرحله معرفی خواهند شد.

خبرگزاری DigiTimes گفته است که روند رونمایی از گوشی جدید خانواده آیفون ۱۲ به دو مرحله مختلف تقسیم می‌شود. در اولین مرحله دو گوشی جدید آیفون ۶٫۱ اینچی معرفی می‌شوند و در مرحله دوم هم شاهد رونمایی از دو گوشی آیفون ۶٫۷ و ۵٫۴ اینچی خواهیم بود. این گزارش از موج دوگانه معرفی یاد کرده اما متاسفانه به تاریخ دقیقی برای معرفی این محصولات اشاره نکرده است. با توجه به ادعای منابع نزدیک به زنجیره تامین، PCB روند تولید خودش را ۲ تا ۳ هفته دیرتر از معمول آغاز می‌کند. بدین ترتیب به نظر می‌رسد که دو گروه آیفون جدید امسال را تا اواخر اکتبر ملاقات خواهیم کرد.

اپل-آیفون-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

با توجه به شایعه‌های گذشته، گوشی آیفون ۶٫۷ اینچی و ۶٫۱ اینچی دستگاه‌های سطح بالا با دوربین‌های سه گانه خواهند بود. مدل ۵٫۴ اینچی و مدل ۶٫۱ اینچی سطح پایین‌تر و مجهز به دوربین اصلی دوگانه روانه بازار خواهند شد. همچنین باید اشاره کنیم که هر چهار مدل گوشی جدید آیفون ۲۰۲۰ با پشتیبانی از شبکه ارتباطی ۵G در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. این مودم توسط کمپانی کوالکام تامین می‌شود و البته ذکر این نکته هم اهمیت دارد که کوالکام اولین بار به احتمال عرضه با تاخیر برای گوشی‌های آیفون ۱۲ اشاره کرده بود.

بر اساس ادعای مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد مسائل اپل، گوشی‌های جدید اپل آیفون ۱۲ در جعبه پیش فرض خود ایرپاد ندارند تا بدین ترتیب تقاضای کاربران برای نسل مدرن AirPod ها افزایش پیدا کند. علاوه بر این، تصمیم مذکور به اپل در کاهش هزینه‌های ساخت و تمام شده کمک می‌کند.

امسال از این نظر برای کمپانی اپل اهمیت دارد که وارد بخش ۵G بازار می‌شود. ما هم کنجکاویم ببینیم چگونه در این بخش عمل خواهد کرد. باید اشاره کنیم که عرضه گوشی هوشمند آیفون ۱۱ در سال گذشته به همراه iPhone SE 2020 کمک کرد سازنده بتواند نتایج چشمگیری در سه ماهه دوم امسال کسب کند. انتظار می‌رود گوشی جدید آیفون ۱۲ هم در بازار موفق شود.