نسل جدید از گوشی محبوب آیفون SE نسخه ۲۰۲۰ هنوز معرفی نشده است اما بر اساس گزارش تازه DigiTimes احتمالا پیش بینی قبلی در این باره صحت دارد و در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ممکن است شاهد رونمایی از نسخه تازه آیفون SE 3 باشیم.

انتظار می‌رود که گوشی جدید آیفون SE 3 از تراشه A14 Bionic که در حال حاضر در سری آیفون ۱۲ تعبیه شده است قدرت بگیرد و همچنان برخی مشخصات فنی اقتصادی را در کنار آن حفظ کند. علاوه بر این انتظار می‌‌رود که گوشی اقتصادی اپل از امکان ارتباطی ۵G پشتیبانی کند.

منبع خبر DigiTimes ادعا کرده است که طراحی ظاهری در گوشی جدید آیفون SE 3 بسیار شبیه به  نسل قبلی به نظر می‌رسد و حسگر Touch ID و دکمه فیزیکی خانه هم در بدنه آن حفظ شده است. گزارش شده است که اندازه نمایشگر در آیفون SE نسخه ۲۰۲۰ همچنان ۴٫۷ اینچی خواهد بود.

کمپانی اپل سال گذشته نسخه ۲۰۲۰ از گوشی آیفون SE خود را با تراشه A13 و حفظ طراحی کلی آیفون ۸ و آیفون ۷ معرفی کرد. حالا به نظر می‌رسد که که اپل قصد ندارد استراتژی خود را برای سال ۲۰۲۲ هم تغییر دهد. اگر از کاربرانی هستید که منتظر حذف Touch ID از گوشی اقتصادی اپل هستند، احتمالا باید تا سال ۲۰۲۳ منتظر بمانید.