انتظار می‌رود کمپانی اپل تازه‌ترین خانواده گوشی‌های هوشمند خود را تحت عنوان سری آیفون ۱۲ تا اواخر سال میلادی جاری معرفی کند. با در نظر داشتن ترندهای اخیر، ممکن است در بازه زمانی حدودی ماه سپتامبر شاهد این رونمایی باشیم. اینگونه به نظر می‌رسد که کمپانی کوپرتینویی اپل همچنین در نظر دارد تا یک نسخه ارزان‌تر از این گوشی جدید را با امکان ارتباطی LTE روانه بازار کند.

یکی از افشاگران پلتفرم اجتماعی توییتر با شناسه @omegaleaks اخیرا به نسخه LTE و همچنین قیمت احتمالی گوشی جدید آیفون ۱۲ اپل اشاره کرد. با توجه به توییت این کاربر، گوشی جدید آیفون ۱۲ نسخه LTE احتمالا به قیمت ۵۴۹ دلار معرفی خواهد شد. از طرف دیگر گوشی آیفون ۱۲ مکس LTE ممکن است ۶۴۹ دلار قیمت گذاری شود. بدین ترتیب اپل ۵ بازه قیمتی مختلف را پوشش می‌دهد.

این توییت همچنین با اطلاعاتی که قبلا درباره قیمت احتمالی گوشی جدید آیفون ۱۲ منتشر شده بود، هم راستا است. این گزارش پیش‌تر مدعی شده بود که خانواده چهارگانه آیفون ۱۲، ۶۴۹، ۷۴۹، ۹۹۹ و ۱۰۹۹ دلار قیمت گذاری می‌شود. با توجه به هر دوی این گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که گوشی جدید آیفون ۱۲ در سه سایز مختلف و به طور کلی ۵ نسخه متفاوت عرضه خواهد شد.

همانطور که اشاره کردیم، آیفون در نظر دارد سری گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی کند و همچنین روند تولید انبوه این محصولات هم از ژوئیه آغاز می‌شود. کمپانی اپل به لطف نسخه ارزان LTE حالا بخش ۵۴۹ دلاری بازار را هم هدف گرفته است. بسیاری از کاربران در حال حاضر قادر نیستند یا اصلا تمایلی ندارند هزینه زیادی را برای خرید یک دستگاه سطح بالا و پرچمدار صرف کنند. این نسخه LTE جدید به کمپانی سازنده کمک می‌کند به این بخش از بازار موبایل هم دسترسی پیدا کند.

همچنین باید اشاره کنیم که سامسونگ هم با ارائه نسخه لایت از پرچمداران خود رویکردی مشابه را در پیش گرفت.

مشخصات فنی موردانتظار، قابلیت‌ها

با توجه به گزارش‌های پیشین، گوشی جدید آیفون ۱۲ در سه سایز با نمایشگرهای ۵٫۴، ۶٫۱ و ۶٫۷ اینچی توسعه پیدا می‌کند. این پنل‌های نمایش همچنین به ترتیب از وضوح تصویر ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰، ۲۵۳۲ در ۱۱۷۰ و ۲۷۷۸ در ۱۲۸۴ پشتیبانی می‌کنند. همچنین ممکن است همگی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز بهره مند شوند. علاوه بر این، هر سه مدل از پردازنده داخلی A14 Bionic پشتیبانی می‌کنند و ۶/۴ گیگابایت رم و ۵۱۲/۲۵۶۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی دارند.

آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مکس همچنین به دوربین اصلی دوگانه در پنل پشتی مجهز می‌شوند و لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی دارند. دو نسخه آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در ماژول دوربین اصلی خود سه لنز دارند اما همچنان لنز استانداردشان همان ۶۴ مگا پیکسلی در نظر گرفته می‌شود. همگی مدل‌های گوشی جدید آیفون ۱۲ برای ثبت تصاویر سلفی خود از دوربین تکی ۱۲ مگا پیکسلی برخوردار می‌شوند.