هواوی، این غول تکنولوژی چینی، یکی از بهترین سازندگان گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان شناخته می‌شود. از طرفی هم مشکلات اخیرش با دولت آمریکا و تحریم‌هایی که علیهش اعمال شده، باعث شده است کسب و کارش با مشکلاتی مواجه شود. البته هواوی برخلاف همه این مشکلات جدی، همچنان مشغول تولید و طراحی محصولات جدید است. درواقع، به نظر می‌رسد که بخش موبایل این کسب و کار وضعیت بهبود یافته‌ای دارد. حالا برخی گزارش‌های جدید ادعا می‌کنند که کمپانی هواوی خودش را برای رونمایی از چند گجت پوشیدنی جدید آماده می‌سازد.

بر اساس گزارش‌های جدید، هواوی به زودی یک دستبند هوشمند و ساعت هوشمند معرفی می‌کند. علاوه بر این، گزارش نشان می‌دهد که این دستبند هوشمند با اسم رمز احتمالی Fides در دست توسعه قرار دارد. همچنین اسم رمز ساعت هوشمند Stia است. متأسفانه فعلا جزئیات دیگری درباره این محصولات تازه در دست نیست.

روز گذشته گزارشی منتشر شد که ادعا می‌کرد رابط کاربری نرم افزاری هواوی Hongmeng OS 2.0 با برخی قابلیت‌های جدید و خلاقانه همراه خواهد شد. این سیستم احتمالا با رابط کاربری هواوی EMUI 11 در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. امکانات خلاقانه و جدید این نرم افزار احتمالا از کامپیوترها، دستبندهای هوشمند، ساعت‌های هوشمند، اتومبیل‌ها و سایر گجت‌ها پشتیبانی می‌کند. در کنار این خبرها برخی معتقدند که کمپانی هوآوی ممکن است در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ از یک ساعت هوشمند Mate رونمایی کند. هوآوی در اوایل سال جاری میلادی نام تجاری Mate Watch را برای خود به طور رسمی به ثبت رساند.

آخرین دستبندهای هوشمند هواوی Honor Band 5 و Huawei Band 4 Pro هستند. هر دو دستبند هوشمند مذکور نمایشگر امولد ۰٫۹۵ اینچی با مقاومت در مقابل نفوذ آب تا ۵۰ متر دارند. از طرفی هم امکانات دستبند هوشمند Huawei Band 4 Pro بیشتر از دستبند هوشمند Honor Band 5 است. در حالی که دستبند هوشمند آنر در اوت سال ۲۰۱۹ معرفی شد، دستبند هوشمند هوآوی در دسامبر به بازار راه پیدا کرد.