براساس گزارش‌های اخیر، کمپانی اوپو قصد دارد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ از اولین ساعت هوشمند برند خود رونمایی کند. این کمپانی بازه زمانی حدودی برای معرفی این گجت هوشمند را خودش هم تأیید کرده است. بدین ترتیب از همین حالا تا ماه مارس فرصت برای ورود این ساعت هوشمند جدید باقیست.

این ساعت هوشمند مانند ساعت هوشمند اخیر از برند شیائومی قرار است طراحی مربع یا مستطیل شکل داشته باشد. برایان شن، معاون برند اوپو، سال گذشته در حوالی زمانی رونمایی شیائومی از ساعت هوشمند Mi Watch با انتشار پستی در حساب شخصی Weibo خودش به شباهت ظاهری این گجت هوشمند با ساعت اپل واچ سری ۵ از برند اپل خرده گرفت. با توجه به ادعای این مقام ارشد، صفحه مستطیلی بهتر از طراحی دایره‌ای است؛ زیرا می‌تواند اطلاعات بیشتری را به نمایش بگذارد. او از طرف دیگر هم اشاره کرد که طراحی دایره‌ای از این جهت بهتر است که شبیه به ساعت‌های رایج به نظر می‌رسد.

گجت-گجت هوشمند-ساعت هوشمند-ساعت اوپو-پاساژ علاالدین

حالا گزارش جدیدی مستقیما توسط حساب Digital Cheat Station در پلتفرم Weibo منتشر شده است که بر اساس آن، ساعت هوشمند جدید اوپو قادر به سنجش و پایش ضربان قلب کاربر خواهد بود. کاربران این ساعت هوشمند جدید به کمک امکان ECG / EKG قادر خواهند بود ضربان قلب خود را همواره کنترل کنند و از هر گونه نشانه غیرطبیعی عملکرد قلب خود مطلع شوند. این امکان درواقع یکی از پیشرفته‌ترین قابلیت‌های سنجش و پایش سلامت در دستبندها و ساعت‌های هوشمند است.

البته در حال حاضر هم برخی ساعت‌های هوشمند با امکان داخلی ECG در بازار وجود دارد. اپل واچ سری ۵ را باید محبوب‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها بدانیم و علاوه بر آن از ساعت هوشمند سامسونگ Galaxy Active 2، Withings Move ECG و Amazfit Verge هم نام ببریم. به همین خاطر معتقدیم در حالی که امکان ECG بسیار جالب توجه و مفید است، ساعت هوشمند اوپو همچنین باید امکانات پیشرفته دیگری هم داشته باشد تا بتواند در بازار رقابت حرفی برای گفتن داشته باشد.

گجت-گجت هوشمند-ساعت هوشمند-ساعت اوپو-پاساژ علاالدین

احتمال معرفی ساعت هوشمند اوپو در کنار گوشی جدید OPPO Find X2

اوپو هنوز برنامه دقیق خود را درباره رونمایی از اولین ساعت هوشمند خود اعلام نکرده است. از طرفی هم می‌دانیم که این محصول تا حداکثر دو ماه دیگر معرفی می‌شود. بدین ترتیب شگفت زده نمی‌شویم اگر این کمپانی تصمیم بگیرد ساعت هوشمند خودش را در کنار گوشی جدید OPPO Find X2 که اتفاقا قرار است به زودی هم رونمایی شود، معرفی کند.