هفته گذشته مشخص شد که کمپانی شیائومی قصد دارد دو گوشی جدید و پرچمدار Mi 10T و Mi 10T Pro را در بازارهای جهانی عرضه کند. همچنین تصاویر و مشخصات فنی کلیدی منتسب به این گوشی‌ها منتشر شد.

این دو گوشی جدید قرار است جانشین پرچمداران سال گذشته شیائومی به نام‌های Mi 9T و Mi 9T Pro شوند. حالا گزارش شده است که مدل پیشرفته‌تر Mi 10T Pro به قیمت حدودی ۴۷۵ دلار روانه بازار خواهد شد.

مدل Mi 10T Pro در دوربین اصلی خود لنز استاندارد ۱۰۸ مگا پیکسلی دارد و علاوه بر آن از نمایشگر اولد با نرخ تازه سازی ۱۴۴ هرتز بهره می‌برد و همچنین از باتری بزرگ ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی قدرت می‌گیرد. پیش بینی می‌شود که تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۶۵ هم قلب تپنده این گوشی هوشمند باشد.

از طرفی گزارش شده که گوشی Mi 10T نسخه استاندارد این دوگانه به لنز استاندارد ۶۴ مگا پیکسلی در ماژول اصلی خود مجهز می‌شود.

افشای گوشی جدید شیائومی Mi 10T Pro در تصاویر جاسوسی

همان طور که گفتیم، کمپانی شیائومی سال گذشته پرچمداران Mi 9T را عرضه کرد. دو گوشی هوشمند Mi 9T و Mi 9T Pro درواقع همان Redmi K20 و Redmi K20 Pro هستند که اسامی‌شان تغییر پیدا کرده است. آخرین خبرها از این خانواده هم نشان می‌دهد که به زودی دو گوشی جدید و جایگزین Mi 10T و Mi 10T Pro معرفی می‌شود. نکته جالب توجه اینجاست که امسال ظاهرا خانواده Mi 10T سه عضو دارد و علاوه بر دو مدل پرچمدار شاهد رونمایی از یک نسخه کمی سطح پایین‌تر تحت عنوان Mi 10T Lite هم خواهیم بود.

این خبرها توسط کاربر افشاگر Digital Chat Station افشا شده که مدعی شده است شیائومی هر سه مدل گوشی جدید خود را در بازارهای جهانی عرضه خواهد کرد. او همچنین تصاویر جاسوسی و برخی از مشخصات کلیدی این گوشی‌ها را هم منتشر کرده است.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

تصاویر رندر نشان می‌دهد که گوشی جدید Mi 10T حسگر تشخیص اثرانگشت در کناره بدنه دارد و به همین خاطر پیش بینی می‌شود که نسخه استاندارد این خانواده نمایشگر LCD داشته باشد. همچنین باید به ناچ حفره‌ای کوچک مخصوص برای دوربین سلفی اشاره کنیم که در گوشه بالا سمت چپ قرار گرفته است.

این گوشی جدید در پنل پشتی به ماژول دوربین اصلی چهارگانه هم مجهز شده است. اگر خانواده Mi 10T از اسنپدراگون ۸۶۵ قدرت بگیرد انتظار می‌رود از امکان ارتباطی ۵G هم پشتیبانی کند.

این گوشی جدید شیائومی با شناسه‌های متعدد و اسم رمز Apollo تا به حال در پلتفرم‌های مختلف افشا شده است. با توجه به این موضوع انتظار می‌رود که شیائومی Mi 10T را در نسخه‌های متعدد با کانفیگ متفاوت و رنگ بندی گوناگون معرفی کند.