هواوی در حال حاضر دارای دو گوشی تاشو Mate X و Mate XS است که با توجه به قیمت خیلی گران قیمت محسوب می‌شوند، اما با توجه به خبرهایی که شنیده می‌شود، گویا قرار است هواوی یک گوشی تاشو ارزان قیمت را در سال جاری معرفی کند.

راس یانگ مدیر عامل Display Supply Chain Consultants در مصاحبه‌ای که انجام داده است اعلام کرده است که هواوی قصد دارد یک گوشی تاشو که به سمت داخل تا می‌شود را معرفی کند. در حال حاضر گوشی‌های تاشو هواوی به سمت بیرون تا می‌شوند و با ایجاد این تغییر این گوشی بیشتر شبیه به گوشی‌های تاشو سامسونگ خواهد شد. او اعلام کرده است که احتمالا ین گوشی نسبت به دیگر گوشی‌های تاشو ارزان تر باشد. طبق سخنان او هواوی ۵۰۰ هزار صفحه نمایش سفارش داده است و این محصول می‌تواند اتفاق بزرگی در دنیای تازه شکل گرفته گوشی‌های تاشو باشد.

انتظار می‌رود این گوشی هواوی در اکتبر و یا سپتامبر سال جاری معرفی و روانه بازار شود. احتمالا این اتفاق همراه با Mate 40 خواهد افتاد. هنوز مشخص نیست که این گوشی تا چه اندازه می‌تواند ارزان تر از سری‌های قبلی باشد، اما با توجه به قیمت بالای صفحه نمایش های تاشو نباید انتظار قیمتی خیلی پایین تر داشته باشیم.

البته این تنها گوشی تاشو نیست که قرار است با قیمتی ارزان‌تر نسبت به سری‌های قبلی خود عرضه شود. پیشتر نیز سامسونگ اعلام کرده بود که گلکسی فولد لایت را روانه بازار خواهد کرد که قیمتی ارزان تر خواهد داشت.